MEĞER DEDİKLERİ GİBİ DEĞİLMİŞ

MEĞER DEDİKLERİ GİBİ DEĞİLMİŞ

HABER TIKLANMA UĞRUNA DEĞİL ARAŞTIRILARAK YAPILIR?

MEĞER DEDİKLERİ GİBİ DEĞİLMİŞ
2020-09-23 12:43:25
İzlenme : 2464

Sevgili Belkayalı hemşerilerimiz sosyal medyada yayınlanan o söz konusu görüntü, su şebekesi hattındaki patlak nedeniyle yaşanan bir hareketliliktir.

Bilindiği üzere geçtiğimiz gün, Niğde Bor'da 5.1 büyüklüğünde doğa olayı deprem meydana gelmiştir. Depremin yaşandığı yerde ve o noktaya sınır olan bölgemizde şükür ki korkulan bir durum olmadı. Ama görülüyor ki, İlçemiz Ereğli'ye bağlı Belkaya Mahallesinde yer altından geçmekte olan su borusu şebeke hattında meydana gelen patlak dolayısıyla yaşanan kaçakta, basınç dolayısı ile çıkan havanın toprakta göstermiş olduğu hareketlenme söz konusu olmuştur.

Bölge halkı yaşanan deprem dolayısı ile zaten yapılacak, bu gibi haber ve duyumlar ile vatandaşı korku ve paniğe sürüklemenin mantığı nedir? İnsanlar etkilenebilir diye hiç mi düşünmezsiniz, Neden daha titiz davranarak araştırma ve inceleme yapmadan böyle haberler yapılmaktadır. Bu sonuçta her zaman için olabilecek olan bir patlaktır. Söz konusu haber çok kolay bir şekilde kaynağından doğrulanabilir ilgili birimden veya Belkaya Mahallemizin Muhtarı Mustafa Yardımcıdan bilgi alınarak yapılabilirdi. Doğrusu neyse net ve kesin bir şekilde yapılabilecek bir haberdi.

Belkaya Muhtarı Mustafa Yardımcı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; Belkaya Mahallesinde yer altından geçmekte olan su borusu şebeke hattında meydana gelen patlak dolayısıyla yaşanan kaçakta, basınç dolayısı ile çıkan havanın toprakta göstermiş olduğu bir hareketlik dedi.

Ama yine birileri her zaman olduğu gibi yine sansasyon peşinde oldukları için tıklanma uğruna diğer taraftan doğuracağı sorunları hesap etmeden kendi mantıklarınca haber yapmayı her zaman olduğu gibi kolaycı ve tıklanma yolunu tercih etmişlerdir.

Bu haberin doğrusu yer altındaki su hattında meydana gelen patlaktan kaynaklanan bir durumdur. Neden bu şekilde yapılmaz bu haberde farklı niyet ile yapılır. Çünkü yalan ve kurgulanmış düzmece haberleri birileri kendine meslek edindiler, doğrumu doğrudur.

Kamuoyuna saygılarımızla

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 61846

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU YARIŞI YERİNDE İZLEDİ
BAŞKAN OPRUKÇU YARIŞI YERİNDE İZLEDİ
Uzman Çavuş Kemal Hayta Toprağa Verildi
Uzman Çavuş Kemal Hayta Toprağa Verildi