intro

Kapat !
MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş: Kadının Enerjisi Saha

MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş: Kadının Enerjisi Saha

MEDAŞ’TAN BÜYÜK PROJE: KADININ ENERJİSİ SAHADA!

MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş: Kadının Enerjisi Saha
2023-01-02 17:18:36

Hayatın her alanına dokunmaya özen gösteren, amaçlarından biri de toplumsal alana fayda sağlamak olan Meram Elektrik Dağıtım A.Ş., Kadının Enerjisi Sahada projesiyle kadın istihdamını artırmak amacıyla büyük bir adım attı.

Bitmeyen enerjileri ve sınırsız yaratıcılıklarıyla kadınlar, ülkemizin çağdaşlık, sosyal ve ekonomik kalkınma hedeflerine doğru ilerleyişinde çok değerli bir rol oynamaktadır. İş dünyasında kadınların her alanda daha görünür olmaları ve daha çok görev alabilmeleri büyük önem taşımaktadır. Bu doğrultuda eğitimleri tamamlanan kadın çalışanlar, sayaç okuma görevlisi unvanıyla aktif olarak sahada çalışmaya başladı. MEDAŞ bu projesiyle, erkek işi algısının yıkılarak kadınların elektrik dağıtım sektöründe daha aktif yer almasını amaçladı.

Proje kapsamında konuşan MEDAŞ Genel Müdürü Erol UÇMAZBAŞ, Şirketimizdeki kadın çalışan sayısının artmasının, başarımızın artmasında doğrudan olumlu etkisi olacağına inanıyorum. Bunu da 'pozitif ayrımcılık' başlığı altında söylemiyorum. Kadınlar ve erkekler farklı özelliklere ve bakış açılarına sahipler. Biz eğer süreçlerimizde ne kadar çok kadını işin içine dahil edersek, o kadar çok farklı bakış açısına sahip olur ve böylece süreçlerimizi daha etkin hale getiririz. Bu çerçevede, bugüne kadar hiç kadın çalışmayan bir alan olan endeks okumada 5 arkadaşımız çalışmaya başladı. Ben bu arkadaşlara başarılar diliyorum. Onlardan gelecek önerilerle endeks okumada daha iyi yerlere geleceğiz ve bu alandaki erkek sultasını da yıkacağız." dedi.

.#MEDAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 43253

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Ak Partililinin Gündeme Taşıdığı Sorunu Ak Partililer Kaldıramadı
Ak Partililinin Gündeme Taşıdığı Sorunu Ak Partililer Kaldıramadı
EREĞLİ’NİN TEK KADIN KASABI
EREĞLİ’NİN TEK KADIN KASABI