Kapat !
MARATON BAŞLIYOR

MARATON BAŞLIYOR

SOSYAL İNOVASYON AJANSI’NDA YENİ NESİL KÜLTÜREL MEKANLAR İÇİN İÇERİK GELİŞTİRME MARATONU

MARATON BAŞLIYOR
2023-09-13 07:49:06

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğinde faaliyetlerini sürdüren Sosyal İnovasyon Ajansı, Creathon23 Konya: Yeni Nesil Kültürel Mekânlar İçin İçerik Geliştirme Maratonuna ev sahipliği yaptı. Meydan Evleri temasıyla bu yıl ikincisi düzenlenen maratona katılan gençler, yeni nesil kültürel mekânlar için geliştirdikleri etki odaklı projeleriyle yarıştı.


Konya Büyükşehir Belediyesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğinde faaliyetlerini sürdüren Sosyal İnovasyon Ajansı (SİA) Creathon23 Konya: Yeni Nesil Kültürel Mekânlar İçin İçerik Geliştirme Maratonunun ikincisini düzenledi.

Sosyal İnovasyon Ajansının Meram Yerleşkesinde bu yıl Meydan Evleri temasıyla gerçekleşen etkinlikte yoğun başvurular arasından seçilmiş 12 takım katılım sağladı. Farklı disiplinlerden bir araya gelen 50 genç, Creathon boyunca disiplinler arası araştırma, tasarım odaklı düşünme becerileriyle fikirlerini geliştirerek etki odaklı projeleriyle yarıştı.

Meydan Evleri için; etkinlik, alan, bina, yazılım, mobil uygulama, içerik gibi farklı alanlarda proje üreten gençler, bağımsız jüri karşısında projelerini sundu. Toplumsal fayda ve etki odaklı projelerini geliştirerek yenilik ekosistemine katkı sunan takımlar, sunumlarını gerçekleştirirken 36 saatlik maraton sonunda dereceye giren takımlar ödüllendirildi.

CREATHON NEDİR?

Yeni nesil kültürel mekânların içeriklerine yönelik gençlerin sürdürülebilir projeler üretmelerini teşvik eden Creathon; gençlerin becerileriyle yarıştığı, deneyim kazandıkları ve etki odaklı projeler geliştirdikleri bir tasarım maratonudur.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 74785

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ANERDER BAKAN ÖMER BOLAT’I ZİYARET ETTİ
ANERDER BAKAN ÖMER BOLAT’I ZİYARET ETTİ
NEÜ’den Ankara’da “Cumhuriyetin 100. Yılında Geleneksel Türk Sanatları
NEÜ’den Ankara’da “Cumhuriyetin 100. Yılında Geleneksel Türk Sanatları