KOSKİNİN BU HABERİ KONYA MERKEZ VE İLÇELERİNİ İLGİLENDİRİYOR

KOSKİNİN BU HABERİ KONYA MERKEZ VE İLÇELERİNİ İLGİLENDİRİYOR

KOSKİ SU REZERVİ KONUSUNDA AÇIKLAMA YAPTI

KOSKİNİN BU HABERİ KONYA MERKEZ VE İLÇELERİNİ İLGİLENDİRİYOR
2023-08-11 11:54:39

KOSKİ UYARDI: SU REZERVİMİZ İYİ DURUMDA AMA TASARRUFU ELDEN BIRAKMAYALIM

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, aşırı sıcaklar, bahçe sulaması ve gereksiz su tüketiminin, su hizmetinin ağırlaşmasına sebebiyet vermesi nedeniyle bir uyarı mesajı yayınladı. Yayınlanan mesajda, Konyadaki yer altı su rezervinin ve baraj doluluk oranının iyi durumda olduğu fakat kısmi basınç düşüklüğünün yaşanmaması için tasarruflu su tüketiminin büyük önem arz ettiği vurgulandı.

Son yılların en sıcak günlerinin yaşandığı bugünlerde, su tüketiminin pik yaptığı saatlerde bahçe sulaması ve gereksiz su tüketimi, içme-kullanma su ihtiyacı hizmetinde aksaklıklara neden olabiliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, gereksiz su kullanımından kaçınılması ve sulamanın gece veya sabah erken saatlerde yapılması konusunda bir dizi uyarılarda bulunuldu.

Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: Son yılların en sıcak yaz mevsimini yaşadığımız bugünlerde su tasarrufu çok büyük önem arz etmektedir. Su kullanımında hizmetlerimizin daha sağlıklı ve kesintisiz devamı için abonelerimize sulama konusu başta olmak üzere su tasarrufu konusunda dikkatli olmalarını hatırlatmak istedik. Verimli bir kış ve ilkbahar yağışları sonucu yer altı ve yer üstü su rezervi açısından oldukça iyi durumdayız. Fakat su ihtiyacının pik yaptığı saatlerde yapılan bahçe sulaması, gereksiz su kullanımı gibi hususlar su hizmetini ağırlaştırmaktadır. Gün içerisinde yapılan bahçe sulaması ve gereksiz su kullanımı su şebekesinden fazla su çekeceğinden şebekede basınç düşmesine yol açmakta, bu da içme-kullanma su hizmetini yavaşlatmaktadır. Sulamanın özellikle içme-kullanma su ihtiyacının pik yaptığı saatler dışında; sabah erken saatler veya gece yapılması ve gereksiz su kullanımından kaçınılması, su hizmetinin kesintisiz devamını sağlayacaktır. Türkiyeye örnek olan bilinçli su tüketimi çalışmalarımızdan çok iyi geri dönüşler alıyoruz. Su hizmetinde örnek şehir seçildik. Bu özelliklerimizin kazanılmasında abonelerimizin çok ciddi katkıları oldu. Bu hassasiyetin artarak devam edeceğine inanıyor, sağlıklı günler diliyoruz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 58270

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ