KONYAYA HAYRAN KALDILAR

KONYAYA HAYRAN KALDILAR

MALEZYALI TUR OPERATÖRLERİ KONYAYA HAYRAN KALDI

KONYAYA HAYRAN KALDILAR
2024-05-06 10:53:52

Konya Büyükşehir Belediyesi, Türk Hava Yolları veTürkiye Tanıtım Geliştirme Ajansı iş birliğiyle düzenlenen organizasyonda Konyaya gelen Malezyalı tur operatörleri, şehrin tarihi ve turistik mekanlarını gezerek Konyayı yakından tanıdı. Konyadan çok etkilendiklerini ifade eden tur operatörleri, Malezyadan Konyaya çokça misafir göndereceklerini söyledi.


Konya Büyükşehir Belediyesi, şehrin uluslararası alanda tanınırlığını artırmak ve kültürel mirasını daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Konyanın tanıtım çalışmaları kapsamında Türk Hava Yolları ve Türkiye Tanıtım Geliştirme Ajansı desteğiyle Malezyalı tur operatörlerine yönelik iki gün süren bir organizasyon gerçekleştirildi.

KONYANIN TARİHİ VE TURİSTİK MEKANLARINI GEZDİLER

Alaaddin Cami ve Tepesi, Karatay Müzesi, Tarihi Bedesten, Mevlana Müzesi, Konya Panorama Müzesi, Akyokuş Kasrı, Tropikal Kelebek Bahçesi, Sille, Darülmülk Sergi Sarayı ile Çatalhöyük Tanıtım ve Karışılama Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulunan tur operatörleri, Teşrif-i Mevlana etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen sema ayin-i şerifini de takip etti. Misafirler organizasyon kapsamında Konya'nın yöresel lezzetlerini de tatma fırsatı buldu.

KONYA İNANMASI ZOR BİR ŞEHİR

Konya ile ilgili görüşlerini aktaran Malezyalı bir tur operatörü, Konyanın çok tarihi, güzel ve inanması zor bir şehir olduğunu ifade ederek, Çatalhöyükte bütün tarihi bir arada görmek bizi çok mutlu etti. Malezyadan Konyaya kesinlikle çokça misafir göndereceğim. Çünkü hiçbir yerde böyle zengin bir tarihe rastlamak mümkün değil ifadelerini kullandı.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAYESİNDE ŞEHİR ÇOK GÜZEL BİR YÜZE SAHİP OLMUŞ

Konyanın yapısı itibariyle Malezyaya en uygun şehir olduğunu belirten bir acenta sahibi ise Çoğumuz milattan öncesini bilmeyiz ama buraya geldiğimiz günden beri büyük bir tarihe sahip olan Konyayı çok sevdik, çok beğendik. Milattan önceki tarih bizi daha çok etkiledi. Konya Büyükşehir Belediyesinin sayesinde şehir çok güzel bir yüze sahip olmuş. Bu büyük yüze daha çok noktalar eklemesi bizim göndereceğimiz misafirlerin daha çok yerlerin görmesini sağlar. Şimdiye kadar gördüklerim çok başarılı dedi.

KONYAYI ÇOK BEĞENDİK

Konyayı çok beğendiklerini kaydeden bir diğer tur operatörü ise özellikle Darülmülk Sergi Sarayını çok fantastik bulduğunu söyleyerek, Türkiyeyle ilgili baya bilgi edindik, bu binada çok etkilendik. Sadece Konya değil, Türkiye tarihinden de bilgi edinmiş olduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz görüşlerine yer verdi.

KONYAYA HAYRAN KALDILAR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 10141

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA