Kapat !
KONYA BÜYÜKŞEHİR HZ. MEVLANA KONULU İKİ YARIŞMA DÜZENLİYOR

KONYA BÜYÜKŞEHİR HZ. MEVLANA KONULU İKİ YARIŞMA DÜZENLİYOR

KONYA BÜYÜKŞEHİR HZ. MEVLANA KONULU İKİ YARIŞMA DÜZENLİYOR

KONYA BÜYÜKŞEHİR HZ. MEVLANA KONULU İKİ YARIŞMA DÜZENLİYOR
2023-11-02 22:36:42

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hazreti Mevlana'nın 750. Vuslat Yıl Dönümü ve 2023 Mevlana Yılı Etkinlikleri kapsamında Hz. Mevlana Konulu Tiyatro Oyunu Yazma yarışması ile ortaokul ve liselerarası Gençlerimizden Hz. Pîre Mektup yarışması düzenleniyor.


Konya Büyükşehir Belediyesi, Hazreti Mevlana'nın 750. Vuslat Yıl Dönümü ve 2023 Mevlana Yılı Etkinlikleri kapsamında ödüllü iki farklı yarışma düzenliyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hazreti Mevlana'nın Konyanın sahip olduğu derin medeniyetin büyük bir değeri olduğunu ifade ederek, bu değere sahip çıkmak ve her yaştan insana tanıtmak amacıyla önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Hazreti Mevlana'nın 750. Vuslat Yıl Dönümü ve 2023 Mevlana Yılı dolayısıyla ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli kültürel etkinlikler gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Altay,Etkinlikler kapsamında ödüllü ‘Hz. Mevlana Konulu Tiyatro Oyunu Yazma yarışması ile şehir genelindeki tüm ortaokul ve lise öğrencilerimize yönelik ‘Gençlerimizden Hz. Pîre (Mevlanaya) Mektup yarışması düzenliyoruz. Tüm Mevlana dostlarını ve öğrencilerimizi yarışmalara katılmaya davet ediyor, şimdiden hepsine başarılar diliyorum diye konuştu.

HZ. MEVLANA KONULU TİYATRO OYUNU YAZMA YARIŞMASI

Hz. Mevlana Konulu Tiyatro Oyunu Yazma yarışmasıyla ile Mevlananın öğretilerinin sanatsal bir dille kaleme alınması, adaylar tarafından özgün bir eser haline getirilmesi ve bu özel yıla bir katkı sunulması amaçlanıyor. Son başvuru tarihi 29 Aralık olan yarışmayla ilgili detaylı bilgiye oyunyazma.konya.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor.

GENÇLERİMİZDEN HZ. PÎRE (MEVLANAYA) MEKTUP

Konya genelindeki ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Gençlerimizden Hz. Pîre (Mevlanaya) Mektup yarışmasıyla, kültür mirasımızın en canlı unsurlarından olan Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumînin genç nesillere daha iyi tanıtılması ve öğrencilerin onun fikir dünyasıyla tanıştırılması amaçlıyor. Öğrencilerin mektuplarını 17 Kasıma kadar okul müdürlüklerine teslim etmesi gerekiyor. Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye mevlanayamektup.konya.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 73780

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI