Münif info

Kapat !
Konya Büyükşehir Hatay’da Temiz Su İhtiyacını Gideriyor

Konya Büyükşehir Hatay’da Temiz Su İhtiyacını Gideriyor

Konya Büyükşehir Hatay’da Temiz Su İhtiyacını Gideriyor

Konya Büyükşehir Hatay’da Temiz Su İhtiyacını Gideriyor
2023-03-15 10:30:18
İzlenme : 13155

Konya Büyükşehir Belediyesi, depremin yaralarını sarmak için ilk günden beri çalıştığı Hatayda yürüttüğü altyapı çalışmalarının yanında şebekenin olmadığı alanlara tatlı su tankerleri ile su hizmeti götürüyor. Başta afetzedeler olmak üzere; bölgede çalışan ekipler, çadır kentler, mobil aş evleri gibi ihtiyaç duyulan yerlere temiz su dağıtmaya devam eden Konya Büyükşehir ekipleri bugüne kadar 3.148 sefer yaptı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hatayda bulunan tatlı su tankerleriyle şebekenin olmadığı ve ihtiyaç duyulan yerlere temiz su teminini sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 6 Şubat depremlerinden sonra Hatayda yaşamın normale dönmesi için altyapı, lojistik, mobil mutfak, enerji sağlama, konteyner kent, mobil sağlık araçları gibi çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin, şehrin tahribata uğrayan su ve kanalizasyon şebekesini ayağa kaldırmak için yoğun gayretle çalıştığını kaydeden Başkan Altay, bir yandan da bölgeye gönderdikleri tankerlerle ihtiyaç duyulan yerlere temiz su dağıtımına devam ettiklerini ifade etti. Başkan Altay, Tankerlerimiz deprem bölgesinde bir günde yüzden fazla sefer yapıyor. Kuyuların devreye alınmasıyla birlikte bölgede bulunan tankerlerimizle; çalışan ekipler, mahalleler, çadır kentler, mobil aş evleri gibi ihtiyaç duyulan yerlere su dağıtım işlemi gerçekleştiriyoruz. Her damla suda emek var, dua var, millete hizmet sevdası var. Bu sıkıntıları devlet-millet ele ele hep birlikte aşacağız ifadelerini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğüne ait tatlı su tankerleri bugüne kadar 3.148 sefer yaptı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 34571

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA