Kapat !
KONYA BÜYÜKŞEHİR EREĞLİ’DE KENDİNİ HİSSETTİRDİ

KONYA BÜYÜKŞEHİR EREĞLİ’DE KENDİNİ HİSSETTİRDİ

KONYA BÜYÜKŞEHİR’İN EREĞLİ’YE KAZANDIRDIĞI 8 HALI SAHANIN AÇILIŞI YAPILDI

KONYA BÜYÜKŞEHİR EREĞLİ’DE KENDİNİ HİSSETTİRDİ
2024-02-06 13:41:16

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından Ereğlide 8 okula kazandırılan açık halı sahaların açılışını gerçekleştirdi. Hizmet önceliklerinin hep gençlerden yana olduğunu belirten Başkan Altay, Hem onların sosyalleşmesi, spor yapabilmeleri hem de eğitim destekleri konusunda öncelikli davranıyoruz. İnşallah bu hizmetler artarak devam edecek. Ereğlimize kazandırdığımız 8 halı sahanın öğrencilerimize, eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum dedi. AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan da Büyükşehir Belediyesinin Ereğlide yine gençlere, sporculara, çocuklara, vatandaşlara direkt ulaşacak bir hizmeti kazandırdığını söyledi. Milletvekili Baykan ve Başkan Altay, Ereğli programları kapsamında Ereğli Belediyesi, AK Parti ve MHP İlçe Teşkilatları ile esnafları ziyaret etti. Halkapınar İlçesinde de esnaflarla görüşen Baykan ve Başkan Altay, Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkalı da ziyaret etti.
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ereğlide 8 okula kazandırılan açık halı sahaların açılışı yapıldı.
Açılışta konuşan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, halı sahaları ilçeye kazandıran Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altaya teşekkür etti.
KONYA BİRLİKTEĞİNİN EN GÜZEL YANSIMASIDIR
Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, yapımı tamamlanan halı sahaların Konya birlikteliğinin en güzel yansımalarından birisi olduğunu belirterek, Konya Büyükşehir Belediyemizin Ereğlideki okullarımıza kazandırdığı halı sahaların çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm Ereğlimize hayırlı olmasını diliyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altaya ve değerli ekibine şükranlarımı sunuyorum ifadelerini kullandı.
TÜRKİYEYE ÖRNEK BİR BELEDİYECİLİK
Ereğli Kaymakamı Oğuz Cem Murat, Konya Büyükşehir Belediyesinin örnek bir belediyecilik sergilediğine dikkati çekerek, Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Konya Büyükşehir Belediyemiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın liderliğinde gerçek anlamda bir model belediyecilik örneği sergiliyor. Hem eğitim-öğretim yatırımlarında hem tarım-hayvancılık yatırımlarında, hem kültür ve sanat ile alakalı yatırımlarda hem de diğer Allah göstermesin depremler, seller, büyük afetler açısından Türkiyeye örnek bir belediyeciliği hakikaten Konya Büyükşehir Belediyemiz sağlıyor diye konuştu.
KONYA MODELİ BELEDİYECİLİK DİYE İFADE ETTİĞİMİZ ŞEY, BİRLİKTE ÇALIŞMA KÜLTÜRÜ
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da Büyükşehir Belediyesinin hizmet önceliğinin hep gençlerden yana olduğunu ifade ederek, Hem onların sosyalleşmesi, spor yapabilmeleri hem de eğitim destekleri konusunda öncelikli davrandık. Bugün de bu güzel eserlerden birisinin açılışı için Ereğlimizdeyiz dedi.
Merkez, ilçe ayırt etmeden ihtiyaç duyulan her alanda var olduklarını dile getiren Başkan Altay, şöyle devam etti:
Burada aslında ‘Konya Modeli Belediyecilik diye ifade ettiğimiz şey, birlikte çalışma kültürü. Gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın ne eksiği varsa ‘benim alanım değil, merkezi hükümetin, ilçe belediyesinin demeden ihtiyacı gidermek için çaba sarf etmek. Bu okullardaki spor salonları ve halı sahalar buradan yola çıkarak hayata geçti. Öncelikle İl Milli Eğitim Müdürümüze, Sayın Kaymakamımıza, Ereğli Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bu hizmetler artarak devam edecek. Buraya kıymetli milletvekilimizle beraber geldik. Kendisi görevinden önce Spor Genel Müdürü olarak Konyamızda spor altyapısının güçlendirilmesi adına bizlere çok önemli katkılarda bulundu. Konu gençler ve saha açılışı olunca onca programına rağmen bizleri yalnız bırakmadı. Kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah birlikte Konyamızın sporuna katkı sunmaya devam edeceğiz.
EREĞLİMİZE KAZANDIRDIĞIMIZ 8 HALI SAHA ÖĞRENCİLERİMİZE, EĞİTİM CAMİASINA HAYIRLI OLSUN
Başkan Altay, gençler için hayata geçirilen projelerde de çok yönlülüğü esas aldıklarına dikkati çekerek, Sadece suni çim sahalar inşa etmiyoruz. Özellikle ilçelerimizdeki gençlerimizin hızlı trenle İstanbulu görüyor olmalarını ben çok önemsiyorum. Ülkemizin geldiği noktayı görmeleri ve bundan sonra ülkemize hizmet etme noktasında bir motivasyon elde etmeleri için ‘Atabey Gençlik Programı kapsamında 11. Sınıflarımızı İstanbul ile buluşturuyoruz. Ayrıca 12. Sınıf öğrencilerimize toplamda 73 milyon lirayı bulan öğrenci başına 3 bin liralık eğitim desteğinde bulunuyoruz. 12. Sınıf öğrencilerimize dijital eğitim platformu desteği veriyoruz. Kullanmayan arkadaşlar varsa hatırlatmış olalım. Üniversite sınavı hazırlığınızda size rehber olacak bu hizmeti sunmaktan da büyük bir mutluluk duyuyorum. Ereğlimize kazandırdığımız 8 halı sahanın öğrencilerimize, eğitim camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ereğliye yaptığımız tüm hizmetlerde birlikte çalışmaktan mutlu olduğum Ereğli Belediye Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum değerlendirmesini yaptı.
BÜYÜKŞEHİR, DİREKT VATANDAŞLARA ULAŞAN HİZMETLERE DEVAM EDİYOR
AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan ise, Büyükşehir Belediyesinin Ereğliye yine gençlere, sporculara, çocuklara, vatandaşlara direkt ulaşacak bir hizmeti kazandırdığını ifade ederek, Bir değil, iki değil, üç değil tam sekiz tane okulumuza, sekiz tane halı sahanın açılışını yapıyoruz. Türkiyenin toprak zeminlerden ya da okul bahçelerindeki beton alanlardan çim, sentetik çime geçişi 2002 yılından bu tarafa hızla devam ediyor. Sizlere bir istatistik söylemek isterim. Türkiyede futbol oynanan alanların sadece yüzde 46sı, 2005 rakamlarıyla söylüyorum, çim iken bugün yüzde 99 oranında artık gençlerimiz futbolu çim sahalarda oynuyor. Yüzme havuzları, spor sahaları, gençlik merkezi ayrı bir alanda. Hem merkezi idare hem belediyelerimiz elinden gelen katkıyı bu anlamda yapıyor diye konuştu.
Konuşmaların ardından Ereğlide 8 okula kazandırılan açık halı sahaların açılışı dualarla yapıldı.
EREĞLİ BİZİM İÇİN KIYMETLİ
AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan ve Başkan Altay daha sonra Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçuyu ziyaret etti. Yeni dönemin Cumhur İttifakı için hayırlar getirmesini dileyen Başkan Altay, Ereğli Belediyesiyle bugüne kadar uyum içerisinde çalıştık, bundan sonra da seçim süreciyle birlikte bu birlik ve beraberliğin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Ereğli bizim için kıymetli. Birlikte Ereğliyi çok daha güzel güzel yarınlara hazırlayacağız dedi.
AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan da, Cumhur İttifakı bileşenlerine düşen görevin Ereğlide hem Büyükşehir Belediyesi hem de Ereğli Belediyesi başkan adaylarını en yüksek oyla tekrar göreve getirmek olduğunu söyledi.
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu da Ereğlinin arzu ettiği, beklediği hizmete Konya Büyükşehir Belediyesi sayesinde kavuşacağını söyledi.
AK Parti Konya Milletvekili Baykan ve Başkan Altay daha sonra AK Parti Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Erol ve partililerle bir araya geldi.
İNŞALLAH BİRLİKTE EREĞLİYE ÇOK DAHA ÖNEMLİ HİZMETLER YAPACAĞIZ
Burada partililere hitap eden Başkan Altay, göreve geldikleri günden itibaren Ereğliye 2 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdiklerini anımsatarak şunları kaydetti: Her fırsatta Ereğliye gelerek sizlerle birlikte olmak ve sizlerin sorunlarını dinlemek ve çözümler üretmek için çaba sarf ediyoruz. Şimdi Güçlü Konya, Güçlü Ereğli İçin Bir Adım Daha diyoruz ve sizlerden Ereğlililerden destek istiyoruz. Bizim görevimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza verdiğimiz sözü yerine getirerek Cumhur İttifakının adaylarını 31 ilçede seçtirebilmek. Ereğlinin geleceği adına bunun çok önemli ve kıymetli olduğunu düşünüyorum. İnşallah birlikte Ereğliye çok daha önemli hizmetler yapacağız. Bugüne kadar Ereğli gereğini yaptı, en güçlü şekilde bize destek verdi. İnşallah bu dönemde de Cumhur İttifakının adayları olarak hem Hüseyin Oprukçu Başkana hem bizlere en yüksek desteği vereceğinize inanıyorum.
BİZE DÜŞEN CUMHUR İTTİFAKINI EREĞLİDE EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE TEKRAR GÖREVE GETİRMEKTİR
Burada konuşan AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan da Kırgınlık, dargınlık her kişinin, lakin yorulmadan koşturmak er kişinin işidir. Bize düşen parlamento çatısı altında, bize düşen 81 ilde, bize düşen gönül coğrafyamızda; Asyada, Afrikada, Balkanlarda, Avrupada umut olarak Türkiyede görünen Türkiyedeki iktidar yapısının, Cumhur İttifakı yapısının Ereğlide en güçlü şekilde tekrar göreve getirmektir açıklamalarında bulundu.
Ardından MHP Ereğli İlçe Teşkilatında İlçe Başkanı Musa Yılmazla görüşen Baykan ve Başkan Altay, son olarak Ereğli esnafını da ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulundular.
BAŞKAN ALTAY HALKAPINARII DA ZİYARET ETTİ
AK Parti Konya Milletvekili Baykan ve Başkan Altay, Ereğliden sonra Halkapınara da bir ziyaret gerçekleştirdi. Halkapınar Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mehmet Bakkal ile bir araya gelen Baykan ve Başkan Altay ilçe esnafını da ziyaret etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 22469

Kullanıcı Adı

  • Kadir
    7 Şubat 2024 Çarşamba

    3-4 tane park yapmakla, kaldırımları yapmakla hizmet olmuyor sanayi 2 side pislik içinde,yıllardır aynı yapmayanlar alışmışlar geleceğiz hizmet için diyorsun sn onrukcu sendin 5 yıldır başkan bugüne kadar çözüm bulmuyorsun şimdi yapacam diyorsun,bunu yapmayın ya hizmet yapılacaksa buralardan başlamalı diyor arkadaşımız çok doğru da söylemiş.

  • Yaşar kuşcu
    6 Şubat 2024 Salı

    Gerçekten ereğli’ye hizmet yapılacaksa, yıllardır yapılmayan kentsel dönüşüm yapılsın. eski buğday pazarı, eski sanayi perişan durumda


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI