Konya Büyükşehir Eğitime Destekte de Örnek

Konya Büyükşehir Eğitime Destekte de Örnek

Başkan Altay: “Öğrencilere Yönelik Sosyal Desteğimiz Yıllık 126,5 Milyon Lira

Konya Büyükşehir Eğitime Destekte de Örnek
2024-05-06 15:51:27

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sevgi, merhamet ve şefkat şehri Konyada sosyal belediyecilik alanında örnek çalışmalar yürüttüklerini belirterek, sadece öğrencilere yönelik yaptıkları sosyal destek tutarının yıllık 126 milyon 446 bin lira olduğunu söyledi. Tüm bunlara ilaveten 31 ilçedeki ihtiyaç sahiplerine Sosyal Kart vasıtasıyla desteklerinin devam ettiğini vurgulayan Başkan Altay, Sosyal belediyecilik anlayışıyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm gücümüzle öğrencilerimizin ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz dedi.


Konya Büyükşehir Belediyesinin şehir genelinde sağladığı nakdi destekler sayesinde öğrencilerin, ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelerin yüzü gülüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya'nın hoşgörü ve kardeşlik şehri kimliğine yakışır bir misyonla hareket ettiklerini; Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla sosyal belediyecilik alanında da Türkiye'ye örnek çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurguladı.

KONYAMIZIN SADECE FİZİKSEL GELİŞİMİNE DEĞİL, SOSYAL REFAHINA DA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak sadece altyapı ve üst yapı çalışmalarıyla değil, aynı zamanda sosyal belediyecilik alanında da aktif rol aldıklarını kaydeden Başkan Altay, Konyamızın sadece fiziksel gelişimine değil, sosyal refahına da büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede öğrencilerimize ve şehrimiz genelindeki dezavantajlı gruplara yönelik çeşitli destek programlarımız her yıl artarak devam ediyor ifadelerini kullandı.

YILLIK SAĞLANAN DESTEK TUTARI 126,5 MİLYON LİRA

Büyükşehir Belediyesinin her yıl düzenli olarak hayata geçirdiği eğitim ve sosyal desteklerden bahseden Başkan Altay, Şehit ve gazi çocukları ile öksüz, yetim, engelli, anne-babası resmen ayrı, 8. sınıf LGSde binde birlik dilimde olan ilkokul, ortaokul ve liseden oluşan 12.786 öğrencimize 8 aylık eğitim-öğretim dönemi boyunca aylık 500 TL olmak üzere, öğrenci başı 4.000 TL destekte bulunuyoruz. Yıllık bazda değerlendirdiğimizde bu kesimdeki öğrencilerimize sağladığımız destek toplam 51 milyon lira. Ayrıca Mesleki Eğitim Merkezlerinin çıraklık programlarına kayıtlı 9. sınıfta eğitim gören 629 öğrencimize 12 ay boyunca aylık 300 TL olmak üzere öğrenci başı 3.600 lirayı bulan; yılda 2 milyon 264 bin TL destekte bulunuyoruz. 12. sınıfta eğitim gören 24 bin 346 öğrencimize ise Kasım ve Şubat aylarında 1.500er TL olmak üzere öğrenci başı 3.000 TL nakdi desteğimiz var. Bu da toplam 73 milyon 38 bin TLye tekabül ediyor açıklamasını yaptı.

TÜM GÜCÜMÜZLE ÖĞRENCİLERİMİZİN VE İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Konyanın sosyal yardımlar konusunda önemli bir başarıya imza attığını ifade eden Başkan Altay şöyle devam etti: Konya Büyükşehir Belediyesi olarak sadece eğitim alanında öğrencilerimize verdimiz sosyal destek tutarı yıllık 126,5 milyon lira. Bunlara ilaveten Sosyal Kart vasıtasıyla 31 ilçemizdeki ihtiyaç sahibi ailelerimize de desteğimiz aralıksız devam ediyor. Konyanın her kesimine eşit ve adaletli bir şekilde hizmet etme misyonuyla hareket ediyoruz. Şehrimizin hoşgörü ve kardeşlik ruhunu yansıtan sosyal belediyecilik anlayışıyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm gücümüzle öğrencilerimizin ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz inşallah.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 79362

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA