Münif info

Kapat !
KONYA BÜYÜKŞEHİR DEPREMZEDE ÇOCUKLARA BİLİM ÖĞRETİYOR

KONYA BÜYÜKŞEHİR DEPREMZEDE ÇOCUKLARA BİLİM ÖĞRETİYOR

Konya Bilim Merkezi Konya’daki Depremzede Çocuklara Bilimle Moral Veriyor

KONYA BÜYÜKŞEHİR DEPREMZEDE ÇOCUKLARA BİLİM ÖĞRETİYOR
2023-02-26 13:43:18
İzlenme : 440

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Konya Bilim Merkezi, asrın felaketinden sonra Konyada misafir edilen depremzede çocuklara yönelik bilim gösterileri, gökyüzü gözlemi, çeşitli bilimsel etkinlikler ve geziler düzenleyerek onların deprem travmasını daha kolay atlatmasına yardımcı oluyor.

Konya Büyükşehir Belediyesinin şehre kazandırdığı Türkiyenin TÜBİTAK destekli ilk ve en büyük bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi, düzenlediği bilimsel etkinliklerle Konyadaki depremzede çocuklara moral veriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 6 Şubatta yaşanan felaketlerin ardından depremin yıkıma uğrattığı şehirlerden çok sayıda depremzede çocuğu aileleriyle birlikte Konyada en güzel şekilde misafir ettiklerini ifade etti.

Başkan Altay, Konya olarak depremin yaralarını sarmak için günlerdir Hatayda çok önemli çalışmalar yürütürken bir taraftan da şehrimizde ağırladığımız misafirlerimizin yanında oluyoruz. Depremden sonra şehrimize gelen çocukların deprem travmasını daha kolay atlatabilmelerini sağlamak için Konya Bilim Merkezimiz de boş durmuyor. Psikolojik danışmanlık eğitimi alan personellerimiz deprem bölgesinden gelen ve yurtlarda kalan misafirlerimiz için; bilim gösterileri, teleskopla gökyüzü gözlemi, astronomi sunumları ve çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Eğlenceli geçen programların sonunda çocuklarımıza çeşitli hediyeler de dağıtarak onları sevindiriyoruz diye konuştu.

Ayrıca deprem bölgesinden gelen ve Konyadaki okullara yerleştirilen öğrencilerin de okulları ile birlikte Konya Bilim Merkeziyle tanıştırıldığını kaydeden Başkan Altay, Bu öğrencilerimiz de geziler, atölye çalışmaları ve planetaryum gösterilerine katılıyor. Çocuklarımızın Bilim Merkezine aileleri ile de gelebilmeleri için hafta sonları onları yurtlarından servislerle alarak merkezimizde düzenlenen etkinliklere katılmalarını sağlıyoruz dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 75645

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA