KONYA BÜYÜKŞEHİR ASTRONOMİ MERAKLILARINI BİR ARAYA GETİRDİ

KONYA BÜYÜKŞEHİR ASTRONOMİ MERAKLILARINI BİR ARAYA GETİRDİ

KONYA BİLİM MERKEZİ’NİN 5. ASTRONOMİ FESTİVALİ GÖKYÜZÜ MERAKLILARINI BİR ARAYA GETİRDİ

KONYA BÜYÜKŞEHİR ASTRONOMİ MERAKLILARINI BİR ARAYA GETİRDİ
2024-07-01 12:59:23

Ülke genelinde düzenlediği etkinliklerle astronomi ve uzay bilimlerine olan ilgiyi artıran Konya Bilim Merkezi, geleneksel hale getirdiği AstroFestin beşincisini Konya Büyükşehir Belediyesi Beyşehir Atabey Gençlik Kampında gerçekleştirdi. Herkese Biraz Gökyüzü temasıyla gerçekleşen ve Türkiyenin farklı bölgelerinden katılımın olduğu etkinlikte gökyüzü meraklıları 3 gün boyunca bilimle iç içe vakit geçirdi.


Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Konya Bilim Merkezinin 5. Astronomi Festivali (AstroFest) bu yıl da astronomi meraklılarını bir araya getirdi.

Astronomi, uzay ve havacılık gibi bilim alanlarına olan ilginin artırılması amacıyla düzenlenen AstroFestin beşincisi Herkese Biraz Gökyüzü temasıyla geçtiğimiz hafta sonu Konya Büyükşehir Belediyesinin Beyşehir Atabey Gençlik Kampında yapıldı.

Konyadan ve Türkiyenin farklı bölgelerinden ailelerin çocuklarıyla birlikte katıldığı etkinlikte, katılımcılar astronomi ve uzay bilimleri üzerine meraklarını programa katılan akademisyen ve alanında uzman astronomlar sayesinde giderdi. Farklı yaş gruplarına hitap eden temalarda astronomi ve STEAM atölyeleri, yarışmalar, doğa yürüyüşleri, gündüz ve gece gökyüzü gözlemleri, söyleşiler ve sunumlara katılan gökyüzü meraklıları bilimle iç içe iki gün geçirmenin keyfini çıkardı.

AstroFeste katılarak farklı bir deneyim yaşayan uzay ve bilim meraklıları, üç gün boyunca çok verimli ve eğlenceli vakit geçirdiklerini belirtti. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden katılımcılar, yeni etkinlikleri sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiyenin TÜBİTAK destekli ilk ve en büyük bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi, taşıdığı misyon gereği ülke genelinde düzenlediği etkinliklerle astronomi biliminin gelişmesine ve popülerleşmesine katkıda bulunmaya devam edecek.

KONYA BÜYÜKŞEHİR ASTRONOMİ MERAKLILARINI BİR ARAYA GETİRDİ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 98459

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI