KONYA BİLİM MERKEZİ NAMES 2024E EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

KONYA BİLİM MERKEZİ NAMES 2024E EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

KONYA BİLİM MERKEZİ NAMES 2024E EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

KONYA BİLİM MERKEZİ NAMES 2024E EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
2024-05-07 14:57:16

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Konya Bilim Merkezi, 7ncisi düzenlenen Kuzey Afrika ve Orta Doğu Bilim Merkezleri Ağı Konferansına ev sahipliği yapıyor. 15 ülkeden bilim merkezi temsilcileri ile TÜBİTAK ve T3 Vakfının katılımıyla başlayan konferansta 3 gün boyunca bilim iletişimi stratejileri, toplumsal katılımın artırılması ve eğitimde yenilikçi yöntemler gibi konular ele alınacak.


Kuzey Afrika ve Orta Doğu Bilim Merkezleri Ağı (NAMES) Konferansının 7ncisi bu yıl Türkiyenin TÜBİTAK destekli ilk ve en büyük bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezinde gerçekleştiriliyor.

Konya Bilim Merkezi Akademi Birimi tarafından organize edilen NAMES 2024 Konferansı; 15 ülkeden bilim merkezi temsilcilerinin ve TÜBİTAK ile T3 Vakfının katılımıyla başladı.

Konferansın açılış programında NAMES İcra Direktörü Maissa Azab, program hakkında bilgi verdi.

Katılımcılardan Dr. Tarek Rakha ise, Görünmeyeni Güçlendirecek Bina Teknolojileri: Güçlendirme Devrimi başlıklı sunum gerçekleştirdi. Konferansa Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş da katıldı.

NAMES kapsamında Konyaya gelen farklı ülkelerden bilim merkezi temsilcileri, 3 gün sürecek konferansta bilim iletişimi stratejileri, toplumsal katılımın artırılması ve eğitimde yenilikçi yöntemler gibi konuları ele alacak.

Ayrıca, konferans sırasında düzenlenecek paneller, atölye çalışmaları, mini festivaller, etkinlikler, söyleşiler ve bilimsel tartışmalar teşvik edilerek, katılımcıların birbirleriyle etkileşimde bulunmaları sağlanacak.

NAMES 2024 KAPSAMINDA EĞİTİMLER YAPILACAK

NAMES 2024 öncesinde 9 ülkeden 31 katılımcıyla düzenlenen Avrupa, Akdeniz ve Ortadoğu Ülkeleri Uzmanlık Okuluna ev sahipliği yapan Konya Bilim Merkezinde; 10-14 Mayıs tarihleri arasında da Malezya Bilim Merkezinden gelen eğitimcilere profesyonel eğitmen eğitimi düzenlenecek.

NAMES; Mısır, İngiltere, Filistin, Finlandiya, Kuveyt, Ürdün, Suudi Arabistan, Tunus, ABD, Portekiz, Malezya, Pakistan, Sudan, Nijerya ve Irak gibi 15 farklı ülkeden bilim ve eğitim kurumlarını bir araya getirerek; bilim merkezleri ve müzeler arasındaki iş birliğini teşvik etmeyi, bölgeler arası ve küresel bilim merkezleri topluluğu ile bağlantılar kurmayı hedefliyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 70927

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA