Kapat !
KONYA BB LİSE MEDENİYET AKADEMİSİNİN KONUKLARI VARDI

KONYA BB LİSE MEDENİYET AKADEMİSİNİN KONUKLARI VARDI

LİSE MEDENİYET AKADEMİLERİ YAZARLIK ATÖLYESİ SEZONUN İLK KONUKLARINI AĞIRLADI

KONYA BB LİSE MEDENİYET AKADEMİSİNİN KONUKLARI VARDI
2023-10-17 10:13:33

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde lise öğrencileri ile mezun gençlere yönelik hizmet veren Lise Medeniyet Akademileri, Yazarlık Atölyesinin ikinci sezonunu Kitaplar Arasında başlıklı programla başlattı. Programa usta kalemler İsmail Kılıçarslan ve Güray Süngü konuk oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademilerinde (LİMA) Yazarlık Atölyesinin ikinci sezonu başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür Sanatta düzenlenen Kitaplar Arasında başlıklı açılış programının konukları usta iki kalem İsmail Kılıçarslan ve Güray Süngü oldu.

Gençlere, yazının kendilerini dünyaya ifade etme biçimi olduğunu aktaran Kılıçarslan, Konuştuğum dilin yetmediğini anladığımda başvurduğum bir şey; yazmak diye konuştu.

Aynı zamanda hayatta başarının tek amaç olmaması gerektiğine değinen Kılıçarslan, Başarmak gerekmez, yürümeniz yeterli şeklinde amaca doğru yol almanın daha önemli olduğunu belirtti.

Güray Süngü ise, kitaplarla küçük yaşta yolunun kesiştiğinden ve yazı hayatının nasıl şekillendiğinden bahsetti.

Program, katılımcıların sorularının ardından sona erdi.

Alanda usta kalemlerin eşliğinde 13 hafta boyunca sürecek Yazarlık Atölyesinde yetenekli kalemlerin kendisini keşfetmeleri, edebiyata ve düşünceye ilgili olan gençlerin kabiliyetlerini geliştirmeleri amaçlanıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademileri, lise öğrencileri ile mezun gençlere yönelik ders ve sınav destek programları, milli-manevi eğitimler, atölyeler, etkinlikler, psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimlerinin yanı sıra eğitim koçluğu birimleriyle hizmet veriyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 65276

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…