KOÇ, EREĞLİ’NİN SAĞLIK YATIRIMLARINI ELE ALDI

KOÇ, EREĞLİ’NİN SAĞLIK YATIRIMLARINI ELE ALDI

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç Ereğli’ye Geldi

KOÇ, EREĞLİ’NİN SAĞLIK YATIRIMLARINI ELE ALDI
2024-07-02 11:22:34

Ereğlide sağlık hizmeti sunan sağlık tesislerinin değerlendirme toplantıları İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç başkanlığında gerçekleştirildi.
Ereğli İlçe Sağlık Müdürlüğünde sunulan hizmetlerin masaya yatırılması ile başlayan değerlendirme toplantıları, Ereğli Devlet Hastanesi ile Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde yapılan geniş katılımlı toplantılar ile devam etti.
Ereğli İlçe Sağlık Müdürlüğünde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Prof. Dr. Koç, ‘Ereğli ilçemizde birinci basamak sağlık hizmeti sunan tüm tesislerimizin neredeyse tamamına yakınını yenilemiş durumdayız.
‘Sağlık Yatırımlarında Konya Modeli ismini verdiğimiz projenin en iyi uygulandığı ilçemiz, ‘Ereğli diyebiliriz. Devlet, millet dayanışmasının en güzel örneklerini belediyemizin de katkılarıyla projelerimizde görmekten mutluluk duyuyor, hayırsever iş insanlarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum dedi.
Prof. Dr. Koç, ilçede son yıllarda Sağlık Bakanlığı, belediye ve hayırsever desteği ile 14 sağlık tesisinin yenilendiğini, 5 sağlık tesisinde ise inşaatın devam ettiğini hatırlattı. Projesi tamamlanan ilçe sağlık müdürlüğü ve sağlıklı hayat merkezi ihalesinin Temmuz ayı ortalarında yapılacağını belirten Prof. Dr. Koç, Ereğli 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde inşaatın hızla devam ettiğini, fiziki durumu yetersiz durumda olan Kazancı ASMnde de proje çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.
Aile sağlığı merkezlerinde verilen birinci basamak sağlık hizmetlerinin önemine de değinen Prof. Dr. Koç, yapmış oldukları çalışmalar nedeni ile sağlık çalışanlarına teşekkür etti.
Günün son toplantısını Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde gerçekleştiren Prof. Dr. Koç, Özverili bir şekilde çalışarak özellikli hizmetleri de vatandaşlarımıza sunan diş hekimlerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum diye konuştu.
İlçe Sağlık Müdürlüğü değerlendirmelerinin ardından Ereğli Devlet Hastanesine geçen Prof. Dr. Koç ve hizmet başkanları burada da hastane yöneticileri, hekimler ve sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Ereğli Devlet Hastanesinin kendi rolündeki sağlık hizmetlerinin tamamını yerine getirdiğine değinen Prof. Dr. Koç, Acil servis ve yoğun bakımlarda yapılan düzenlemelerle birlikte hastanede özellikli sağlık hizmetlerinin artması, Konyaya olan sevk oranlarının düşmesini sağlamıştır dedi.
Yapılan değerlendirme toplantılarının ardından yapımı devam eden sağlık tesisi inşaatlarında incelemelerde bulunan Prof. Dr. Koç, inşaatların son durumu hakkında yetkililerden bilgi alarak Ereğli programını tamamladı.
Metin Tek

KOÇ, EREĞLİ’NİN SAĞLIK YATIRIMLARINI ELE ALDI
KOÇ, EREĞLİ’NİN SAĞLIK YATIRIMLARINI ELE ALDI
KOÇ, EREĞLİ’NİN SAĞLIK YATIRIMLARINI ELE ALDI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 12013

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI