KEVSER YAZAR ÖZİNCE: 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLU OLSUN

KEVSER YAZAR ÖZİNCE: 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLU OLSUN

Anadolu Eğitim Sendikası Konya İl temsilcisi Kevser Yazar Özince KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

KEVSER YAZAR ÖZİNCE: 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLU OLSUN
2022-03-18 03:23:14

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin 107. yılını kutladığımız bu gururlu günümüz, dünyaya karşı bağımsızlık tutkumuzun ilan edildiği bir gündür. Türk ve dünya tarihinin en önemli savaşlarından biri olan ve dünya dengelerini değiştiren Çanakkale Savaşı, bir milletin bütün yokluklara rağmen kendinden kuvvetli olan orduları nasıl hüsrana uğratabileceğinin en büyük kanıtıdır.
Çanakkale Savaşını kazandıran ruh, Mustafa Kemal Atatürk'ün, Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur sözlerinde anlamını bulmaktadır. Savaşı sadece top tüfek savaşı olarak görenler Türk milletinin çelikten iradesi, vatan ve bağımsızlık aşkı karşısında eriyip gitmişlerdir. Çanakkale Savaşı yedisinden yetmişine bir milletin tek bir ideal uğrunda şahlanışının adıdır. Bu şahlanış Türk Devletinin sonsuza dek var olacağının da en büyük işareti olmuştur.
Bizler de bu kutsal vatan topraklarını bin bir zorluklara katlanarak, canlarını feda ederek bizlere bırakan ecdadımıza layık olabilmek için aynı ruhla, damarlarımızdaki kandan aldığımız kudretle mücadelemize devam edeceğiz.
Bu vesile ile bu vatan topraklarını bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürkü, bu zamana kadar vatan savunmasında canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.
Anadolu Eğitim Sendikası Konya İl temsilcisi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 92003

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ EMNİYETİNDEN OPERASYON
EREĞLİ EMNİYETİNDEN OPERASYON
Manisa Akhisar’da 2208m² tarla ve zeytinlik icradan satılıktır
Manisa Akhisar’da 2208m² tarla ve zeytinlik icradan satılıktır