Kapat !
KEVSER ÖZİNCEYE YENİ GÖREV

KEVSER ÖZİNCEYE YENİ GÖREV

(B A S K) BAĞIMSIZ KAMU GÖREVLİLERİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU KONYA İL TEMSİLCİSİ KEVSER ÖZİNCE OLDU.

KEVSER ÖZİNCEYE YENİ GÖREV
2021-06-20 12:45:16

Kısa adı BASK olan ve merkezi Ankarada bulunan Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Konya İl Temsilciliğine Kevser ÖZİNCE görevlendirildi.

Aynı zamanda Anadolu Eğitim Sendikası (AES) Konya İl Temsilciliği görevini de yürüten Kevser Özince BASK ve bağlı Bağımsız Sağlık Sen İlçe temsilcisi Önder Mıh ve Anadolu Eğitim Sendikası ilçe temsilcisi Cüneyt Şenol ile yaptığı 19/06/2021 tarihli basın açıklamasında sendikaların Konyada örgütlenmeleri için çalışma başlattığını belirterek şu hususlara yer verdi:

Pandemi salgını döneminin zor koşulları BASK il temsilciliği görevini aldım.

Salgın koşulları altında seslerini duyuramayan 3 milyon 250 bin memur ve 2 milyonu aşkın memur emeklisinin sesi olmaya çalışıyoruz.

Memurlar 2002 yılından beri toplu pazarlık hakkına sahiptir.

Ancak 19 yıllık toplu pazarlık sürecinde memurların temel sorunları bir türlü çözülmemiş, bir türlü gerçek bir toplu sözleşme için caba gösterilmemiştir.

Bunun sebebi memur sendikalarının, siyasi partilerden ve kamu makamlarından bağımsız olamamaları, üyelerinden ve çalışanlardan güç almak yerine siyasi yandaşlığı tercih etmeleridir.

Biz BASK olarak siyasi partilerin sendikalar üzerinde vesayetine ve boyunduruğuna karşı çıkan, piyon ve payanda olmayan, gücünü çalışanlardan alan bağımsız bir sendikacılık anlayışını benimsiyoruz.

Memurların ekonomik, sosyal ve mesleki hak ve çıkarlarını korunması ve geliştirilmesi için sendikacılık yapmak kararındayız.

Her seferinde enflasyonun altında kalan yüzdelik artışlara imza atarak memurları oyalamayı değil, memur sorunlarının çözüme bağlandığı gerçek bir toplu sözleşme yapılmasını istiyoruz.

İnsan onuruna yaraşır bir hayat sürmeye yetecek bir ücret istiyoruz.

Aile sorumluklarımızı yerine getirebilecek bir gelir istiyoruz.

Çağdaş çalışma koşulları istiyoruz.

3600 ek gösterge sorununun söz verildiği gibi hayata geçirilmesini, katsayı ve ek gösterge adaletsizliğine son verilmesini istiyoruz.

Kamuda sözleşmeli-kadrolu ayrımının kaldırılmasını, sözleşmeli uygulanmasına son verilmesini istiyoruz.

Taşeron işçilerinin kadroya alınmasından sonra anlamı kalmayan ve yaklaşık 109 bin kişiden oluşan Yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılmasını istiyoruz.

Yıllık izinlerin işçiler gibi iş günü olarak verilmesini istiyoruz.

Memur toplu sözleşme görüşmelerinin her yıl yapılmasını istiyoruz.

Memurların da işçilerde olduğu gibi e-devlet üzerinden sendikalara üye olabilmesini veya üyelikten istifa edebilmesini istiyoruz.

Toplu sözleşme kapsamında sayıla konuların Yasa metinlerinden çıkarılarak doğrudan toplu pazarlık konusu olmasını ve toplu pazarlık masasından karara bağlanmasını istiyoruz.

Kamu işçilerine 65 yıldır verilmekte olan ve ilave tediye olarak bilinen ikramiyenin memurlara da verilmesini istiyoruz.

Emeklilikte maaşların aşırı şekilde düşmesinin önlenmesini istiyoruz.

Vergi oranının % 15te sabitlenmesini istiyoruz.

Devlet memurluğu genel kurallarına uyulmasını; Anayasa, demokrasi ve devlete sadakatin öne çıkarılmasını istiyoruz.

Sosyal diyalog mekanizmalarına işlerlik kazandırılmasını istiyoruz.

Özetlemeye çalıştığımız bu temel sorunlarımızın çözümüne katkı sağlamak için görev üstlendim.

Bu düşüncede olan memur arkadaşlarımızı BASK ve bağlı sendikaların çatısı altında toplanmaya ve aydınlık geleceğimiz için birlikte mücadele etmeye çağırıyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 90200

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ZENGEN GOL OLUP YAĞDI
ZENGEN GOL OLUP YAĞDI
EREĞLİ’DE EĞLENCE TAVAN YAPTI
EREĞLİ’DE EĞLENCE TAVAN YAPTI