KEVSER ÖZİNCE ZAMLAR ERİDİ DEDİ

KEVSER ÖZİNCE ZAMLAR ERİDİ DEDİ

BASK Konya il temsilcisi enflasyon karşısında eriyen zamları gündemine aldı...

KEVSER ÖZİNCE ZAMLAR ERİDİ DEDİ
2021-08-03 13:58:31

Ereğli Namık Kemal Okulu öğretmenlerinden ve aynı zamanda BASK Konya il temsilcisi olarak görev yapan Kevser Özince, alınan %3'lük Zammın Yarıdan Fazlası İlk Aydan Eridi dedi.
Özince açıklamasını şöyle sürdürdü:
Memur ve emeklilerinin 2021 yılının ikinci altı ayı için almış oldukları %3'lük zammın yarıdan fazlası daha ilk aydan eridi. Muhtemeldir ki ikinci aydan itibaren de alınan zammın hepsi eriyecek ve son dört ay yine memur ve emeklileri cepten yemeye devam edecek.
2022 ve 2023 yıllarını kapsayan 6. toplu sözleşmenin yapıldığı şu günlerde geçmiş kayıplar karşılaşmadan yeni yüzdelik zamlara imza atılması kabul edilemez.
Geçtiğimiz 5 dönem toplu sözleşme bize göstermiştir ki Merkez Bankası'nın iki yıl sonrasını tahmin ettiği enflasyon hedefleri hiç bir zaman tutmamış, memur ve emekliler her daim enflasyon altında kalmıştır. Tahmini enflasyon üzerinden yüzdelik zamlara pazarlık yürütülmemeli, vergi diliminin %15'te sabitlenmesi, ikramiye başta olmak üzere ana başlıklarda memurlar için gerekli adım atılmalı; hizmet kollarındaki temel sorunlar çözüme kavuşturulmalıdır

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 11392

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
TÜRKİYE’DE EN ÇOK CAMİİ HANGİ İLİMİZDE
TÜRKİYE’DE EN ÇOK CAMİİ HANGİ İLİMİZDE
AMİL ACAR: EREĞLİ KYK’DAKİ SORUNA ÇÖZÜM BEKLİYORUZ
AMİL ACAR: EREĞLİ KYK’DAKİ SORUNA ÇÖZÜM BEKLİYORUZ