KEVSER ÖZİNCE DEMOKRAT PARTİYE TEŞEKKÜR ETTİ

KEVSER ÖZİNCE DEMOKRAT PARTİYE TEŞEKKÜR ETTİ

ÖZİNCE: TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZ İÇİN DEMOKRAT PARTİYİ ZİYARET ETTİK.

KEVSER ÖZİNCE DEMOKRAT PARTİYE TEŞEKKÜR ETTİ
2021-06-29 21:06:08
İzlenme : 4365

BASK olarak Ağustos ayında başlayacak toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde memurların ve emeklilerinin sorun ve talepleri ile BASKın çözüm önerilerini anlatmak ve aktarmak üzere TBMMnde temsil edilen partileri ziyaret etme kararımız çerçevesinde, randevu taleplerimize cevap verme sırası ile ikinci ziyaretimizi Demokrat Partiye yaptık.

Genel Başkan Bayram Zengin, Genel Sekreter ve AES Genel Başkanı M. Alper Öğretici, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Bağımsız Büro-Sen Genel Başkanı Erkut Demirci ile Genel Mali Sekreter ve Bağımsız Enerji-Sen Genel Başkanı Hanife Yazardan oluşan BASK Heyeti, 29 Haziran 2021 Salı günü DP Genel Başkanı ve Afyon Milletvekili Sn. Gültekin Uysalı parti genel merkezinde ziyaret etti. Genel Başkan Uysala Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve 20. Dönem Çankırı Milletvekili Ahmet Uyanık eşlik etti.

Halen kamu işçileri için sendikalar ile Hükumet arasında devam eden ve 2021-2022 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşme görüşmelerinde Hükumete iletilen taleplerin ve bu görüşmelerin memur toplu sözleşmelerine olası yansımalarının değerlendirildiği görüşmede, Ağustos ayında başlayacak ve 2022-2023 yıllarını kapsayacak memur toplu sözleşmeleri üzerinde genel Başkan Bayram Zengin tarafından açıklama yapıldı.

2 Ağustos tarihinde başlayacak toplu sözleşme öncesinde 3 milyon 250 bin memur ve 2 milyonu aşkın memur emeklisinin sorun, talep ve beklentileri, pandemi koşulları altında yaşadıkları sorunlar üzerinde duruldu.

BASK tarafından hazırlanan Toplu Sözleşme Talepleri rapor halinde sunuldu.

Ziyaretten memnuniyetini ifade eden Genel Başkan Uysal, raporu inceleyeceklerini, memurların ve emeklilerinin sorunları için zaman zaman birlikte çalışmak gerektiğini, gündeme gelecek sorunlara bu şekilde daha doğru çözümler bulunabileceğini, kendilerine iletilecek sorunları TBMMde dile getirmeye çalışacaklarını ifade etti.

DP Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysala BASK Heyetini kabulü ve kamu görevlilerinin sorunlarına karşı duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 87274

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ’DE SOYGUN GİRİŞİMİ...
EREĞLİ’DE SOYGUN GİRİŞİMİ...
Bahtiyar Filorinalı Yurtman: “Temamız, Sağlık İçin Mimarlık”
Bahtiyar Filorinalı Yurtman: “Temamız, Sağlık İçin Mimarlık”