Kevser Özince: 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Kevser Özince: 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

.

Kevser Özince: 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
2020-10-05 14:32:33
İzlenme : 9245

Konya Ereğli Namık Kemal okulunda görevli olan Konya Anadolu Eğitim Sendikası il başkanı öğretmen Kevser Özince, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Gününü kutladı.
Özince, Tüm dünya öğretmenlerinin ve ülkemdeki tüm öğretmen arkadaşlarımın Dünya Öğretmenler Gününü kutluyorum, umutla geleceğe bakmak istiyorum... Mesleğe başladığım yıllarda ki saygıyı SAYGINLIĞI görmek istiyorum dedi.
AES İl başkanı Özince açıklamasınındivamında şu ifadelere yer verdi:
Dünyada ve ülkemizde zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte eğitim öğretim adına çalışan öğretmenler olarak elimizden gelen bütün gayreti göstermemize rağmen yaşadığımız sorunların çözümüne ulaşamıyoruz. Özverili çalışıyor, karşılığında çok şey beklemiyoruz, sadece insanca yaşamamızı sağlayacak gelir biraz da saygı ve değer….
Öğretmene ödenen ücret devlete yük görülmemeli hak ettiğimiz düzenlemeler yapılmalıdır.
‘ Öğretmenim, internetimiz yok ben derslere katılamıyorum ve çok üzülüyorum diyen öğrencimizin üzüntüsü ve çocuğuna bu imkanı verememenin, ihtiyaçlarını karşılayamamanın eksikliğini yaşayan velilerimizin, duygusunun ağırlığını yüreğimizde hissediyoruz..
Bu zorlu süreçte hissettiğimiz kaygı ve mutsuzluk hisleriyle yine de tüm çabamızla görevimizi hakkıyla yerine getirmeye çalışıyorum, çalışıyoruz. Çalıştığımız idarecilerin kurduğu baskı ,mobbing, çalışma ortamları iyileştirilmeli liyakatsız kişilere öğretmenler ezdirilmemeli siyasetten uzak eğitime gönül veren kişiler ‘FİKRİ HÜR VİCDANI HÜR Sorun yaratan değil sorun çözen tarafsız idareciler atanmalı öğretmen de rahatlatılmalıdır..
Dünyanın onurlu mesleğini icra eden öğretmenler, bütün meslekleri yetiştiren öğretmenlerdir. Covit in yaşattığı kaygıyı hem kendi adımıza, hem de öğrencilerimiz adına yaşıyoruz...
Mart ayından beri yaşanılan sıkıntı ve çözümlerin yetersiz olduğunu maalesef görmekteyiz bakanlığımız kesin bir çözüm üretmezken, sorunlarımıza yenilerini eklemekte hem öğretmen hem de veli olarak geleceğe güvensiz bakmaktayız…
COVİT 19 elbette çok tehlikeli, elbette sağlık çok önemli. Ancak bu süreçte ülkemizde eğitimimizin aldığı yara da geleceğimiz için daha büyük tehlike yaratıyor.. Bir an önce akılcı ,mantıklı çözümler üretilmek, çareler bulunmak zorunda çünkü;
‘ EĞİTİM DİR Kİ; BİR MİLLETİ YA ÖZGÜR, BAĞIMSIZ, ŞANLI, YÜKSEK BİR TOPLULUK HALİNDE YAŞATIR, YA DA ESARET VE SEFALETE TERK EDER. M.KEMAL ATATÜRK
Dünya öğretmenler gününde 21. yüzyılda uğraşılarımız daha ileriye gitmek olması gerekirken biz hala bir eba dan derse bağlanma sıkıntısı yaşamaktayız.
Derslerin olmazsa olmazı bilgisayar ve tableti temin etmek ve internet erişimi sağlamak hem öğretmenler hem de veliler için ciddi anlamda maddi yük oluşturdu. Canlı dersler için; hem kendisine hem okula giden çocuğuna veya çocuklarına bilgisayar ve internet temin etmek zorunda kalan öğretmenler şu an sıkıntıda. Sıkıntıda olan öğretmenlerden de nasıl verim alınır? Uzağı yakın etme, canlı derslerle açığı kapatma gayreti içerisinde olan öğretmenin vicdanı sızlıyor çünkü sınıfındaki bütün öğrenciler derse katılmıyor, katılamıyor.. Nerede adalet , eğitimde eşitlik?
Tüm sorunlarımıza rağmen elinden geleni yapan öğretmen arkadaşlarım ve kendim adına 5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ kutlu olsun diyorum ama içim buruk bir kutlama bu bilesiniz..
Önce öğretmeni mutlu etmeliyiz. Mutlu öğretmen başarılı öğretmendir. Mutlu öğretmenler mutlu toplumlar oluşturur...
KEVSER ÖZİNCE
ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI
KONYA İL BAŞKANI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 41609

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR