Karaman valiliğinden örnek karar
Sabah kurban

Karaman valiliğinden örnek karar

Haksız rekabetin önüne geçildi, darısı Ereğli’nin başına

Karaman valiliğinden örnek karar
2021-04-21 01:36:14
İzlenme : 9860

Karaman'da, sokağa çıkma kısıtlamasında haksız rekabetin önlenmesi amacıyla hafta sonu açık olan marketlerde ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat gibi bazı ürünlerin satışı yasaklandı. Karaman Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde, market ve diğer işletmelerde bulunan, ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek bölümlerinin ve bulunduğu rafların kapanması yönünde karar aldı. İşte o karar;

İL HIFZISSIHHA KURULU KARARI

Karaman İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Mehmet Alpaslan IŞIK Başkanlığında kurul üyelerinin katılımı ile toplanmış olup, aşağıda belirtilen kararın alınması uygun görülmüştür.

1- İlimizde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek satışı yapan işletmeler kapalı olup; haksız rekabetin önlenmesi amacıyla hafta sonu açık olan marketlerin bu reyonlarının veya bunların bulunduğu katların 17.04.2021 tarihinden itibaren satışa kapatılmasını,

2-Hafta sonu açık olan marketlerde; vergi denetmenleri ve İl Salgın Denetim Merkezi ekipleri tarafından yapılacak denetimlerde ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek satışının yapıldığının tespit edilmesi halinde Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine, Oy birliği ile karar verilmiştir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 67408

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Zabeyir Dursun Gazetecilerin Gününü Kutladı
Zabeyir Dursun Gazetecilerin Gününü Kutladı
Başkan Altay 24 Temmuz Basın Bayramı’nı Kutladı
Başkan Altay 24 Temmuz Basın Bayramı’nı Kutladı