İZBUDAK, “ZAFER KAZANANLARINDIR” DEDİ

İZBUDAK, “ZAFER KAZANANLARINDIR” DEDİ

Münif İzbudak özel günlerin önemine vurgu yaptı

İZBUDAK, “ZAFER KAZANANLARINDIR” DEDİ
2020-08-28 10:19:48
İzlenme : 4474

Bir dönem Makine Mühendisleri Odası Ereğli Temsilci başkanlığı ve İYİ Parti Kurucu başkanlığı da yapan Makine Mühendisi Münif İzbudak, Özel günler vardır hayatımızda. Doğum günleri, yıldönümler, ölüm günleri, zafer günleri, milli bayramlar, dini bayramlar ve benzeri günler dedi. Bunlar bizim için önemli tarihleri olan yâd edilmesi veya hatırlanması gereken günlerdir diyen İzbudak, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladığı açıklamasının devamında özel günlerin önemine vurgu yaptı .

İZBUDAK, ZAFER KAZANANLARINDIR DEDİ
Babanız vefat etmişse benim gibi, vefat gününü unutamazsınız. Bu günler kişiye özel günler olduğu gibi bazen tüm sevdiklerinle beraber kutlamak istediğimiz günler vardır, bayramlar mesela öyle günlerden birisidir.
Dini bayramda evde otururken kimse gelmese, kapınız çalınmasa insan ne kadar çok üzülür, kendinden şüphe eder değil mi?
Bu bayramları tanımadıklarınızla, sevmediklerinizle ya da iletişiminiz az olan insanlarla kutlamazsınız ve onlarla ilgili bir beklenti içine girmezsiniz.
Başka din mensuplarından bizim dini bayramlarımızı kutlamalarını beklemek saçma olacağı gibi.
Milli bayramlar da öyledir. Bizim için onur duyduğumuz, kalbimizin hızlı attığı, atalarımızla iftihar ettiğimiz, sevinçle pencerelere Türk bayrağı astığımız günlerdir milli bayramlar.
Bunlar ruhunda ve damarlarındaki kanda Türklüğü hissedenler için önemlidir. Her karışı destanlarla anlatılan bu topraklara sahip çıkan atalarımızla gurur duyanlarındır bu hak.
Evinde üç aylık bebesini bırakıp cepheye mermi taşıyanların torunlarınındır bu hak. Benim gibi dedesi üç savaşta savaşmış, on iki sene askerlik yapmış, savaş madalyası almışlarındır bu hak.Toprağa vatan,vatana hizmetin aşkların en büyüğüdür diyenlerindir bu hak.Yirmili yaşlarda fidan gibi şehitleri toprağa koyan anaların babalarındır bu hak.
Bu hak gerçek vatan severlere verilmiştir arkadaşlar.
Yazının ilk başında dini bayramlardan bahsettik, eğer bizler vatanımızı düşman elinden kurtaran atalarımızı yâd etmezsek, milli ve dini duyguları çocuklarımıza aktaramazsak, vatanımızı sevip,korumazsak bir gün başkalarının dini ve milli bayramlarını kutlamak zorunda kalırız.
Toprağı su ile yoğurursan balçık, kan ile yoğurursan VATAN olur
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.
Ruhu şad olsun Atamın ve silah arkadaşlarının.
Saygılarımla

Münif İzbudak

Makine Mühendisi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 85071

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
2012 model Citroen Berlingo marka hafif ticari araç icradan satılıktır
2012 model Citroen Berlingo marka hafif ticari araç icradan satılıktır
Şile’de otel satış ihalesi
Şile’de otel satış ihalesi