İYİ PARTİ İL BAŞKANI TOZOĞLU KONYA VALİSİNE ÇAĞRIDA BULUNDU

İYİ PARTİ İL BAŞKANI TOZOĞLU KONYA VALİSİNE ÇAĞRIDA BULUNDU

KIRMIZIDAN MAVİYE GEÇİŞ İÇİN VALİ BEYE ÇAĞRIMIZ, ORTAK AKLI HAREKETE GEÇİRMESİDİR.

İYİ PARTİ İL BAŞKANI TOZOĞLU  KONYA VALİSİNE ÇAĞRIDA BULUNDU
2021-03-07 03:39:42

Kıymetli hemşehrilerimiz ;

COVİD 19 kapsamında kontrollü normalleşme sürecinde şehrimiz 26 Şubat tarihinde ilan edilen verilerde yüz bin kişide 119,28 ortalama ile çok yüksek risk grubu olan kırmızı iller arasında iken yeni açıklanan verilere göre şehrimizin vak'a ortalaması yüz bin kişide 150,98 ile büyük ve kontrolsüz bir artış göstermiştir.

26 Şubat'taki verilerin açıklanmasından bu yana şehrimizde vaka sayılarının azaltılması ile ilgili olarak büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanlarının göstermelik çağrıları ile şehrin mülki erkanının pazar yeri, AVM gibi alanlarda basın eşliğinde gerçekleştirdikleri denetim görüntüleri dışında sağlıklı bir çalışma olmamıştır.

Bu çerçevede şehrimizin valisine bir çağrımız ve önerimiz vardır. Bu önerimiz muhalefet partilerini ve onlara oy veren vatandaşlarımızı muhatap almayı kendisine zul sayan büyükşehir belediye başkanının hoşuna gitmese de şehrimizin valisi, belediye başkanları, siyasi parti il başkanları, oda ve meslek kuruluşu başkanları, STK başkanlarından oluşan bir çalışma grubu ile şehirdeki vaka sayılarının azaltılması için yapılması gerekenleri ortak akılla belirlemelidir.

Aksi halde "KIRMIZIDAN MAVİYE GEÇİŞ" çok zor ve zahmetli olacak, bu hızla Konya kırmızıdan daha kırmızıya giden bir görüntü sergileyecektir. Söz konusu olan insanlarımızın hayatı ve sağlığıdır. Ayrıca şehrimizin ekonomisi, vatandaşlarımızın geçimidir. Bu konuda biz İYİ Parti olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu almaya hazırız.

Bu düşüncelerle şehrimizin pandemi kapsamında bir an evvel KIRMIZIDAN MAVİYE devam eden bir çizgi oluşturması için gereken adımların ivedilikle atılmasını diliyor, yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, hasta olan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

Av. Gökhan TOZOĞLU

İYİ PARTİ KONYA İL BAŞKANI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 30384

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Sözleşmeli personel alım ilanı
Sözleşmeli personel alım ilanı
TOKİ’den 3 ilde arsa satışı
TOKİ’den 3 ilde arsa satışı