intro

Kapat !
İVRİZLİLER İVRİZ’DE BULUŞTU

İVRİZLİLER İVRİZ’DE BULUŞTU

İvrizli öğretmenler İvriz Köy Enstitüsünün Halkapınar’dan Ereğli’ye taşınış yılını kutladı

İVRİZLİLER İVRİZ’DE BULUŞTU
2022-06-28 08:17:27

İVRİZ-DER çatısı altında toplanan bir gurup öğretmen, İvriz Köy Enstitüsünün Halkapınarda kurulup Ereğliye taşındığı 26 Haziran gününde bir araya geldi.

İVRİZ-DER Başkanı Hüsnü Yıldırımer yaptığı açıklamada şu efadeleri kullandı:

İvriz Köy Enstitüsü 1941 yılında önce Zanapa (Halkapınar)' da kurulmuş. Daha sonra İvriz Köy Enstitüsü ve Türkiye' deki köy enstitü öğrencilerinin yardımlaşmasıyla şimdiki mevcut binalar yapılmış. 26 Haziran 1942' de de taşınmışlar.

İVRİZ-DER olarak bugünü yadetmek için önce Ereğli Kaymakamlığından izin aldık. Ilgın'dan, Konya' dan, Ereğli' den, Niğde' den ve Bor' dan gelen 40 İvrizli ile Ereğli Öğretmenevinde toplandık, çay içtik ve İvriz' e gittik. Ayran ile sıkmalarımızı yedik, anılarımızı tazeledik, okul yerleşkesini gezdik ve fotoğraflar çektik. Konya' dan, Ereğli' den Bor' dan ve Niğde' den gelerek bizleri yalnız bırakmayan İvrizli arkadaşlarımıza, İvrizli çınarlarımızdan İslet Beyazıta, Yaşar Opsara, Fevzi Beyazıta, Mehmet Elibola, Hayriye Toruna, kiraz ikramında bulunan Rauf Çelik ve İhsan Tanrıverdiye, Ereğli öğretmenevinde çay ikram eden, ayran ve sıkma temininde yardımcı olan Mehmet Karataşa İVRİZ-DER olarak çok teşekkür ediyoruz..

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 49516

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ