İSRAİL HİÇ DURMAKSIZIN BİLİM ÜRETİYOR. BİZ

İSRAİL HİÇ DURMAKSIZIN BİLİM ÜRETİYOR. BİZ

Filistinlilerden toprak satın alarak kendine ülke kuran İsrail bakın ne yapmış.

İSRAİL HİÇ DURMAKSIZIN BİLİM ÜRETİYOR. BİZ
2022-04-26 12:05:29

Bilim ve teknolojide yarışı önde götüren milletler insanlığın geleceğine yön vereceklerdir. Bu kaçınılmaz bir sonuçtur.

İsrail Devleti bilimsel buluşlarını, yakında tüm insanlığın kullanımına sunacağını duyurmuştur. Çok değerli buluşlar başlıklar halinde aşağıda verilmiştir.

  1. Tel Aviv Üniversitesi, insanları Alzheimer ve felçten koruyacak bir burun aşısı geliştirme sürecindedir.
  2. Technion, Institute of Technology (Haifa), farklı kanser türlerini tespit edebilen basit bir kan testi geliştirmiştir.
  3. Ichlov Merkezi (Tel Aviv), kolonoskopi'yi kolon kanserini gereksiz kılan basit bir kan testi ile ayıran bir protein izole etti. Kolon kanseri her yıl yaklaşık 500.000 kişiyi öldürüyor.
  4. Akne kimseyi öldürmez, ancak gençlerde endişe ve memnuniyetsizliğe neden olur. Curlight Laboratuvarı, akne üreten bakterileri ek komplikasyonlara neden olmadan yok eden yüksek yoğunluklu UV ışınlarını yayarak bir çare yarattı.
  5. Given Imaging laboratuvarı, yutulmuş hap şeklinde küçük bir kamera geliştirdi ve sindirim sisteminin binlerce fotoğrafını yaydı. Bu yüksek kaliteli fotoğraflar (8 saat boyunca saniyede 2) polipleri, kanserleri ve kanama kaynaklarını tespit edebilir. Fotoğraflar, onları saklayan ve bir bilgisayara gönderen bir çipe gönderilir. İşlemin sonunda kamera kanunen silinir.
  6. İbrani Üniversitesi (Kudüs), kalp piline benzer şekilde Parkinson hastalarının gövdesine implante edilen bir elektriksel nörostimülatör (piller) geliştirdi. Bu cihazdan çıkan emisyonlar, titreme oluşturan sinirsel işaretleri engeller.
  7. Hastanın nefesinin basit kokusu, hastanın akciğer kanseri olup olmadığını tespit edebilir. Russell Berrie Nanoteknoloji Enstitüsü, biyopsi olmaksızın akciğer kanserinin varlığını gösteren 42 biyolojik belirteci algılayabilen ve kaydedebilen sensörler yarattı.
  8. Kateterizasyondan genellikle vazgeçilebilir. Endopat, işaret parmağı arasına yerleştirilen, arterlerin durumunu ölçebilen ve önümüzdeki 7 yıl içinde enfarktüs olasılığını öngörebilen bir cihazdır.
  9. Bar Ilan Üniversitesi, kan yoluyla virüslerle savaşan yeni bir ilaç üzerinde çalışıyor. Vecoy Trap olarak adlandırılır, çünkü bir virüsü kendi kendini imha edene kadar dolandırır. Hepatitle ve gelecekte Aids ve Ebola ile savaşmak için çok yararlı.
  10. Hadassah Tıp Merkezi'ndeki (Kudüs) İsrailli bilim adamları, Ortodoks bir hahamdaki Lou Gehring hastalığı olarak bilinen amiyotrofik lateral skleroz için ilk tedaviyi bulmuş olabilirler. Ünlü bir İngiliz bilim adamı olan Stephen Hawking bu hastalıktan mustaripti ve İsrailli bilim adamlarının icat ettiği yöntemleri kullandı.

Bilim ve teknolojide ilerlemek yüksek kalite de bir eğitim sistemiyle mümkündür. Türkiye halen bu kalite de bir eğitim sistemini kurabilmiş değildir. Cumhuriyetle birlikte kurulan sistem maksatlı olarak sabote edilmiştir. Bunda Atatürk döneminden sonra gelen her yönetimin payı bulunmaktadır.

Mevcut yönetimin Ülkeye yaptığı en büyük kötülük eğitim sistemini alt üst etmiş olmasıdır. Her şeyin düzeltilmesi eğitim sisteminin düzeltilmesine bağlıdır. Türkiye yarışta çok gerilerde kalmıştır. Zararın neresinden dönülürse kârdır. Gelecek yönetimlerin ilk düzeltecekleri eğitim sistemi olmalıdır.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 75263

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bilal Yiğit MHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı
Bilal Yiğit MHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı
Yarınların Hafızları Bilgehaneler’den Yetişiyor
Yarınların Hafızları Bilgehaneler’den Yetişiyor