Kapat !
İLETİŞİM BAŞKANLIĞINDAN GAZZE İÇİN SEMPOZYUM

İLETİŞİM BAŞKANLIĞINDAN GAZZE İÇİN SEMPOZYUM

-İletişim Başkanlığından “Gazze Savaşı‘nda Medyanın Hakikat Mücadelesi” sempozyumu

İLETİŞİM BAŞKANLIĞINDAN GAZZE İÇİN SEMPOZYUM
2024-01-24 16:57:02

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür Sempozyumu, 26-27 Ocak 2024 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Açılış konuşmasını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altunun gerçekleştireceği sempozyumda, basın mensuplarının Gazze Savaşında hakikat mücadelesi, doğru bilgiye erişim ile gazeteci güvenliği değerlendirilecek ve bu konularda uluslararası medyanın rolü ele alınacak.

Birçok ülkeden uluslararası medya mensuplarının katılacağı sempozyumda dezenformasyonla küresel mücadelenin önemi de vurgulanacak.

Filistinin Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa ile uluslararası medya dünyasından önemli isimlerin konuşma yapacağı sempozyumda İsrail saldırılarında birçok aile ferdini kaybeden, çatışmanın sembol isimlerinden Al Arabi TV Gazze Muhabiri Ahmad Al Battanın video mesajı yayınlanacak.

Sempozyumda Çatışma Alanlarında Gazeteci Güvenliği ile Gazetecilere Yönelik Baskı ve Sindirme Girişimleri, İsrail-Filistin Çatışmasında Uluslararası Medyanın Rolü: Taraflılık, Manipülasyon ve Sansür, Dijital Medyanın İllüzyonist Yüzü: Filistin Davasına Bakış, Hakikate Yönelik Baskı ve Sindirme: Dezenformasyonla Küresel Mücadele, Küresel Kamuoyu ve Sivil Toplum: Medyanın Kitleleri Harekete Geçirme Gücü konulu oturumlar düzenlenecek. İki gün sürecek sempozyumun ardından uluslararası basın ve katılımcılara yönelik Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi gezisi gerçekleştirilecek.

Sempozyuma katılım için https://www.iletisim.gov.tr/turkce/26012024-basvuru linkinden başvuru yapılabilecek.

Program tarihi:26-27 Ocak 2024

Saat:10.30

Yer: CVK Park Bosphorus Hotel, Taksim/İstanbul

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 65846

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR