İLÇE TARIM MÜDÜRÜ SARICA’DAN BESİCİLERE UYARI

İLÇE TARIM MÜDÜRÜ SARICA’DAN BESİCİLERE UYARI

2021 YILI İLKBAHAR DÖNEMİ BÜYÜKBAŞ HAYVANLARDA ŞAP VE LSD (ÇİÇEK) AŞILAMALARI İMZALANAN PROTOKOLLE SERBEST VETERİNER HEKİMLER TARAFINDAN YAPILACAKTIR.

İLÇE TARIM MÜDÜRÜ SARICA’DAN BESİCİLERE UYARI
2021-02-09 13:41:08

Ereğli İlçe Tarım Müdürü Ahmet Aydın Sarıca, 2021 yılı İlkbahar dönemi Şap ve LSD (Çiçek) aşı uygulamaları ile ilgili Konya Merkez İlçeleri hariç (Karatay, Meram, Selçuklu) 28 ilçede imzalanan protokolle Konya Veteriner Hekimleri Odasına yetki devri yapıldı. Yapılan yetki devri ile 28 ilçemizde Şap ve LSD (Çiçek) aşıları serbest veteriner hekimler tarafından uygulanacaktır dedi.

Hayvan hastalıkları ile mücadele ve bu hastalıklara bağlı olarak gelişebilecek hayvan ve verim kaybının önlenmesi ve mağduriyetler yaşanmaması için yetiştiricilerimizin bu süreci takip ederek büyükbaş hayvanlarını aşılatmalarının gerekli olduğunu söyleyen Sarıca, bu aşıların yaptırılmasının aynı zamanda yasal bir zorunluluk olduğunu belirtti.

Ereğlide büyükbaş hayvan mevcudunun 170.000 olduğunu söyleyen İlçe Tarım Müdürü Ahmet Aydın Sarıca, Tamamının aşılanması hedeflenmektedir. İlçemizde ilkbahar dönemi aşılama programı 01.02.2021 tarihinde başlamış olup 15.05.2021 tarihine kadar tamamlanacaktır. Yetiştiricilerimize bol ve bereketli kazançlar dilerim dedi.

Bahri Can

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 13678

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Sözleşmeli personel alım ilanı
Sözleşmeli personel alım ilanı
TOKİ’den 3 ilde arsa satışı
TOKİ’den 3 ilde arsa satışı