Hüseyin Oprukçu Basın Açıklaması Yaptı

Hüseyin Oprukçu Basın Açıklaması Yaptı

.

Hüseyin Oprukçu Basın Açıklaması Yaptı
2020-08-18 15:06:08

Kıymetli hemşerilerim;

Belediye başkanı olarak bana tebrik ziyaretinde bulunan kendi partimin ve Ak Partinin İlçe Teşkilatına daha önce iade-i ziyarette bulunmuştum.
Ancak üç kez ziyaretime gelen CHP İlçe Teşkilatına özellikle Covid-19 salgınından dolayı tedbir maksatlı olarak bir türlü iade-i ziyarette bulunma imkanı bulamamıştım.
CHP İlçe Teşkilatının haklı sitemlerinden sonra gecikmeli de olsa hepinizin bildiği üzere dün iade-i ziyarette bulundum.
CHP İlçe Başkanlığında asgari nezaket çerçevesinde yaptığım kısa konuşmamda Sayın Genel Başkanım ve liderim Devlet Bahçeli Beyin ‘CHPde Atatürkün ahı tuttu, geçmişe özlem yeşerdi. Muharrem İnce Atatürke dönüşü başlatacak şekliyle yaptığı açıklamasına atfen ben de kinayeli bir şekilde CHPyi Atatürkün partisi olarak görme arzumu dile getirdim.
Yine sohbet içerisinde aktif siyasete atıldığım 1999 yılı öncesine atıfta bulunarak sülalemin çoğunun köken itibarıyla CHPli olduğunu ifade ettim.
Ancak ne var ki öteden beri Hüseyin Oprukçuyu itibarsızlaştırabilmek için yoğun efor sarf eden sözde kimi yerel basın mensupları bir yerlerden düğmeye basılmışçasına hemen harekete geçerek benim bu sözlerimi kasıtlı olarak çarpıtıp fitne ateşi yakmaya tevessül ettiklerini üzüntüyle görmekteyim.
Yaktıkları fitne ateşini şer ittifakının sözcüsü konumundaki ulusal bir gazeteye de taşıyarak beni liderimin, partimin ve Cumhur İttifakının görüşleri dışında açıklama yapmışçasına bir algı oluşturma gayreti içerisinde olduklarını esefle izlemekteyim.
Belediye başkanı seçildiğim yerel seçimlerde bağımsız aday olduğum halde hem belediye meclisinde hem de Büyükşehirde Cumhur İttifakından yana oy kullandığımı her fırsatta dile getirdim.
Bunun da ötesinde Cumhur İttifakının Türkiyenin bekası ve büyük Türk milletinin istiklali ve istikbali için ne kadar önemli bir tarihi misyon üstlenmiş olduğunun şuurunda olan birisi olarak Cumhur İttifakına bütün kalbimle bağlı olduğum dost-düşman herkesin malumudur.
PKK-HDP ile iş tutan, Pensilvanyaya göz kırpan, Washingtondan ve yabancı başkentlerden medet uman, Joe Biden gibi emperyalist figürlerin desteğine mazhar olan bir partinin Ulu önder Atatürkle hiçbir alakası olamayacağını göremeyecek ve bilemeyecek kadar akıl, izan ve ferasetten yoksun olmadığımı herkes bilir ve bilmeyen varsa da bilmelidir.
Yerel şartlarda hemşehri muvacehesinde gelişmiş bir sohbeti kasıtlı olarak maksadı aşacak bir şekilde saptıranlar iyi bilmelidir ki her ne yaparlarsa yapsınlar Ereğli ölçeğinde de Cumhur İttifakının içine fitne sokmaya güçleri yetmeyecektir.
Liderimin izi izim, yolu yolumdur.
Kamuoyuna saygılarımla...

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 67534

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Sözleşmeli personel alım ilanı
Sözleşmeli personel alım ilanı
İzmir Karabağlar’da TOKİ konutları satışa çıkıyor
İzmir Karabağlar’da TOKİ konutları satışa çıkıyor