Hüseyin Oprukçu: Ağustos Ayı Zaferler Ayıdır

Hüseyin Oprukçu: Ağustos Ayı Zaferler Ayıdır

Ereğli, Zafer Bayramı Coşkusunu Mustafa Yıldızdoğan’la yaşadı

Hüseyin Oprukçu: Ağustos Ayı Zaferler Ayıdır
2021-09-01 07:17:01
İzlenme : 343

Ereğlide 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu, Anıt önünde başlayan Millet Yürüyüşü ile başladı akabinde Ereğli Belediyesinin organizasyonda düzenlenen Mustafa Yıldızdoğan konseri ile on binlerin katılımıyla doruğa ulaştı.

Millet Yürüyüşü ve konser programına Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı, MHP Konya Milletvekili Esin Kara, MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Halkapınar Belediye Başkanı Mehmet Bakkal, İlçe Garnizon Komutanı, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Kurum Müdürleri, Muhtarlar, Oda Başkanları, STK Temsilcileri ve on binlerce Ereğlili katıldı.

ANADOLU EBEDİYEN TÜRKE YAR OLACAK, VATAN OLMAYA DEVAM EDECEK

Konserde açılış konuşmasını yapan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: 30 Ağustos Zafer Bayramında kıymetli protokol üyelerimiz ve değerli hemşerilerimizle birlikte olmanın onurunu, şerefini yaşıyoruz. Anadoluda Türklüğün sürülmeye, esir edilmeye çalışıldığı bir dönemde 26 Ağustos Malazgirt Meydan Muharebesinden sonra başlayan zaferlerimiz nihayetinde Aziz Atatürkün önderliğinde 30 Ağustos Zaferi ile işgalden, esaretten kurtulduğu bir süreci ve bayramı kutluyoruz. Ağustos Ayı zaferler ayıdır. Türk Milletinin tarihinde nice zaferler var ki ebediyete akıp giden bu süreçte ebediyen varlığımızın daim olması bakımından çok önemli. Türke yar olmayan Anadolu olmasın, Anadolu var olacak Türk Anadoluda ebedi olarak var olmaya devam edecek. Yeter ki biz, hepimiz bir ve beraber olalım. Haine, illete, düşmana fırsat vermeyelim. Kucaklaşalım, el ele tutuşalım. Bütün şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum, gazilerimizin hepsine şükranlarımı sunuyorum. Ereğli Belediyesi olarak şehadet şerbetini içen vatan evlatlarına, aziz kahramanlarımıza, minnetle yad ettiğimiz aziz Atatürke, onun silah arkadaşlarının ruhuna yakışır bir geleceği inşa etme çaba ve gayreti içerisindeyiz. Bir taraftan tarihe sahip çıkarken bir taraftan da Anadoluda Türk Milletinin ebedi varlığının Ereğlide inşa edilmesi için çalışıyoruz. Şom ağızlara, dedikodulara, fitne ve fesatlara rağmen biz, bir ve beraberiz. Asfalt, masfalt çatlak yapamaz, hiç kimse kafasını yormasın, herkes gönlünü ferah tutsun. Allahın izniyle milli şuur yarınlarda da hep ayakta olacak. Türk Milleti Anadoluda birliğini, dirliğini ebediyen muhafaza edecek. Ve Anadolu ebediyen Türke yar olacak, vatan olmaya devam edecek. Hepinizin bayramı kutlu olsun ifadeleriyle duygularını ifade etti.

Daha sonra kürsüye gelen Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı: Türkün en büyük zaferlerinden birisi 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla buradayız. 26 Ağustos 1071de Sultan Alparslanın vatan kıldığı bu topraklar, 30 Ağustos Büyük Taarruz ve Zaferi ile Anadolu Türke kıyamete kadar vatan olmaya devam edecek. 30 Ağustos sonrası 9 Eylülde düşman İzmirden denize döküldü, Misak-i Milli sınırlarımız içerisinde bir ve bütün olarak koskocaman bir ülke, geleceğe umutla bakan bir ülke olduk. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Biz, bir ve beraber olduğumuz sürece bu vatan asla işgal yüzü görmeyecek. Cumhuriyetimizi kuran bu ülkeyi kıyamete kadar bize ülke olarak bırakan Mustafa Kemal Atatürkü, onun silah arkadaşlarını, şimdiye kadar ki tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı Ereğlimize ve milletimize kutlu olsun şeklinde konuştu.

Mustafa Yıldızdoğan konserinin hemen öncesinde kürsüye gelen MHP Konya Milletvekili Esin Kara: Bugün çok önemli ve mübarek bir günde sizlerle olmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyorum. Heyecanınız beni de heyecanlandırıyor. Ereğli, çok şanslısınız. Niçin biliyor musunuz? Zannetmiyorum ki 30 Ağustos Zafer Bayramımız Ereğlide olduğu gibi coşkuyla her ilçede kutlanıyor olsun. Ereğli bugün ecdadına yakışır bir şekilde 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor. Diğer bir şansınız ise size hizmette yarışan, Ereğlideki her bir vatandaşı kucaklamak için gecesini gündüzüne katan, beni gecem Ereğli gündüzüm Ereğli, aklım Ereğli diyen bir Belediye Başkanına sahipsiniz, o yüzden çok şanslısınız. Biz onun türküleriyle büyüdük, lisedeyken, üniversite dönemimizdeyken ortalığı yıkardık. Ve Türkiyemi en az iki, üç kere söyletirdik. Diğer bir şansınız da bizlere söküp atılmıyor bende mi kusur, doğarken kök salmış öze saçların diyerek sevgilinin saçının teline kurban olmayı öğreten, bize baş koymuşum Türkiyemin yoluna, ırmağına, akışına ölürüm deyip taşına, toprağına kurban olmayı öğreten Konyamızın değeri, abimiz, sanatkarımız, yirminci yüzyılın Karacaoğlanı Mustafa Yıldızdoğanla buluşuyorsunuz. Yüce Allah büyük Türk Milletini, Türk Devletini, büyük Türk Ordusunu kıyamete kadar muzaffer kılsın, bayramımız kutlu olsun, Ne mutlu Türküm diyene dedi.

Programın devamında sahne alan Mustafa Yıldızdoğan, on binlerce Ereğlili önünde seslendirdiği eserlerle Ereğlilileri coşturarak muhteşem bir konser programına ve unutulmaz bir 30 Ağustos Zafer Bayramı gecesine imza attı. Program içerisindeki Havai Fişek gösterisi de geceye renk kattı.

Hüseyin Oprukçu: Ağustos Ayı Zaferler Ayıdır
Hüseyin Oprukçu: Ağustos Ayı Zaferler Ayıdır
Hüseyin Oprukçu: Ağustos Ayı Zaferler Ayıdır
Hüseyin Oprukçu: Ağustos Ayı Zaferler Ayıdır
Hüseyin Oprukçu: Ağustos Ayı Zaferler Ayıdır

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 84796

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi
Bakan Murat Kurum Ereğli’ye Geldi
KUR’AN DÜNYA VE AHİRETİMİZİN REHBERİDİR
KUR’AN DÜNYA VE AHİRETİMİZİN REHBERİDİR