Hüseyin Mutlu Akpınar’dan Sitem Dolu Sözler

Hüseyin Mutlu Akpınar’dan Sitem Dolu Sözler

Hüseyin Mutlu Akpınar, Yapılan Hareketi Karşıyaka belediye başkanı Dr. Cemil Tugay’a Yakıştıramadı

Hüseyin Mutlu Akpınar’dan Sitem Dolu Sözler
2021-03-28 11:15:48

Ereğlide belediye başkanlığı yapan Rahmetli Kenan Akpınarın oğlu Hüseyin Mutlu Akpınar, İzmir Karşıyakada oy patlaması yaparak seçim kazanmış, 5 yıl Karşıyaka Belediye Başkanlığı yapmıştı. Geçen seçimde aday gösterilmeyen Akpınar, yerini Dr. Cemil Tugaya bırakmıştı.

Dr. Cemil Tugayın geçmişi karışıtrıp Akpınar hakkında saıvcılığa suç duyurusunda bulunması üzerine Akpınar bir açıklama yaptı.

İşte Akpınarın o açıklaması:

- Karşıyaka Belediye Başkanlığına yerime gelen beyefendi henüz yedinci ayında "kamuyu zarara uğrattın" diye benim hakkımda, savcı mütalası gibi hüküm vererek savcılığa verdiği şikayet tarihini şaşırmış! Tarihe kendi partisinden bir belediye başkanını savcılığa vermekle geçen arkadaş firma mahkemeye gittiği için biz savcılığa verdik demiş. Demek ki hem kamuoyunu hem de genel başkanımızı bu yönde kandırıyor! Şimdi ben doğru tarihleri paylaşıyorum. Egedesonsözde söylediği müfettiş raporundan sonra işlemin durduğunun doğru olmadığını tarihleri ve gelişmelerle paylaşıyorum.

05.11.2019 ilgili firmaya ödeme tahakkuku çıkarılıyor

12.11.2019 hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunuyor

15.11.2019 firma tahakkuka itiraz ediyor

21.11.2019 belediye firmanın itirazını red ediyor

20.12.2019 firma idare mahkemesine dava açıyor

13.07.2020 İçişleri bakanlığı belediyenin gönderdiği bilgilerle hakkımda soruşturma açılmasına karar veriyor

27.01.2021 tarihinde soruşturma izninin hukuka aykırı olduğuna dair DANIŞTAY 1.daireye itirazda bulundum. Karar bekleniyor. Karar çıkınca onu da paylaşacağım.

10 02.2021 tarihinde İdare mahkemesi yeni bilirkişi raporuyla firmanın işgaliye bedeli ödemesine karar verdi!

Sonuç olarak iki yıl aradan sonra belediyemize yine bir gelir hakettirdim. Hakkımdaki bu suçlamayı hukuk değerlendirecek. Gerek belediye gerekse içişleri bakanlığı gibi iki siyasi yerin vermiş olduğu hükme bakalım hukuk ne diyecek? Tek üzüldüğüm, partimin içerisinde hasbelkader göreve gelenlerin bu tür davranışlarla partimizi kamuoyunda tartıştırmasıdır. Hakkımda itibarsızlaştırma politikası yapanlar sağda solda gidip neler var neler var savcılığa gidemiyoruz diyenlerin savcılara nasıl gittiğinin açık belgesidir bunlar!

İş yapmamak için gelenlerin başka işle uğraşması beklenemez! Beş yılda zor bir süreçte neler yaptığımızı da yakın zamanda hepinizle bir kez daha paylaşıp hafızalarınızı yenileyeceğim. Beş yıl içerisinde hiçbir soruşturma geçirmeyip, hakkımda Sayıştay raporlarında hiçbir kamu zararı çıkmadığı süreçte, İçinde doğduğum ve her kademesinde görev yaptığım tırnaklarımla kazıya kazıya geldiğim partimizde kendi Partilim dediğim birinin hakkımda eksik çıkartmak için çaba sarf etmesini de kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Kitabımda ki baş sözü bir kez daha hatırlatmak istiyorum SİYASET BAŞKALARINI KARALAMAK DEĞİLDİR. KENDİ YETENEĞİNİ ANLATABİLMEK VE HALKI BUNA İNANDIRABILMEKTİR"

Hüseyin Mutlu Akpınar’dan Sitem Dolu Sözler

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 84268

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu: “Mış gibi değil, mis gibi yaptık”
NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu: “Mış gibi değil, mis gibi yaptık”
Diş Hekimi Can SAĞLAT  diş hijyenine dikkat çekti
Diş Hekimi Can SAĞLAT diş hijyenine dikkat çekti