intro

Kapat !
HASAN ÇINAR HOCA AKLANDI

HASAN ÇINAR HOCA AKLANDI

TOPAK Kız Kuran Kursu Hakkında ki iddialara Takipsizlik Kararı Verildi

HASAN ÇINAR HOCA AKLANDI
2021-12-18 14:14:39

Emekli İmam ve Topak Kız Kuran Kursu Derneği Eski Başkanı Hasan Çınar ve Kurs Öğreticisi Ayşe Nergiz hocayla ilgili önceki dönem Ereğli müftüsü Celal Malkoç'un basın toplantısında yapmış olduğu iddiaları inceleyen savcılık takipsizlik kararı verdi.

Emekli İmam ve Topak Kız Kuran Kursu Derneği Eski Başkanı Hasan Çınar. Konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Müftü Celal Malkoçun Topak Kız Kuran Kursu Dernek Ve İdaresi Hakkında Yapmış Olduğu İddialara Karşı Cevaben Derim Ki ;

Malum olduğu üzere Ereğlimizin ismini Dünya çapında duyuran Ereğli Topak Kız Kuran Kursunda uzun yıllar dernek başkanlığı yaptım. 2019 Eğitim yılında ihtiyaç duyulan 4 fahri öğretici temini meselesinde o zamanın Ereğli İlçe Müftüsü Celal Malkoç ile olan anlaşmazlık yüzünden şahsım derneğim ve o dönem kurum yöneticisi olan Ayşe Nergiz Hoca Hanım hedef alınarak Müftü Celal Malkoç tarafından yemekli basın toplantısında gerek devlet memurluğuna ve gerekse din görevliliğine yakışmayan açıklamalar ve iddialar yüzünden derneğimizin Ereğli Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma sonucunda Müftü Celal Malkoçun Topak Kız Kuran Kursu derneği sanki yıllardır denetlenmeyen sanki kapalı bir kutu sanki inşat esnasında alttan mal götürülmüş sanki mütait anahtar teslimi yapmışda toplanan paralar ve bağışlanan 1 + 1 eski bir apartman dairesinin karşılığının ne olduğu meçhulmüş gibi gösterilerek yaptığı iddiaların asılsız olduğu Ereğli Cumhuriyet Savcılığının yaptığ incelemeler ve 15.11.2021 tarihinde vermiş olduğu takipsizlik kararıyla anlaşılmıştır.

Zaten kendileri de biliyordu ki mütait anahtar teslimi deyip binanın arsasını bağışlamış inşaatına da büyük katkıda bulunmuş ama inşaatın kalan kısmı ve bilhassa eşya bölümü tamamen bazı kurum ve hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla tamamlanmıştır.

4-5 milyon tl toplanmış olması zaten akla ziyan mümkün olmadığı gibi yardımların çoğu ayni olmuştur. Nakti olan bölümünde makbuz ve faturalarla tespit edilmiştir. Derneğimizin kuruluşundan beri her yıl denetlenmiş ve herhangi bir usulsüzlüğe rastlanmamıştır.

Ne yazık ki Sayın Müftü Celal Malkoç derneğimizi denetlenmeyen kapalı bir kutu gibi göstererek tüm mülki ve adli yetkililerede hakarette bulunmuştur. Müftü Celal Malkoçun şahsımıza yönelik hırsı o kadar ileri gitmiş ki Ereğlimizin ismini Dünyaya duyuran Türkiye gündeminden ismini düşürmeyen Topak Kız Kuran Kursumuza ait başarıları dahi bir kine kurban etmiştir.

Öyle ki Kursumuzun yöneticisi Ayşe Nergiz Hoca hanımı da hafızlık olsun, yüzünden okuma olsun ve hatta dini bilgiler konusundaki başarılarını bu yıllar arasında gelmiş geçmiş İl, İlçe müftüleri ve Diyanet İşleri Başkanları defalarca teşekkür ve takdir etmiş olmaları ve Sayın Cumhurbaşkanımızın dahi makamına çağırıp tebrik etmesine rağmen her hedense bir tek Müftü Celal Malkoça ve ekibine yaranılamamış ve Başarı , başarı , başarı aaa cambaza bak denilmiş ve alttan mal götürülmüş şeklinde, bir müftüye yakışmayacak derecede çirkin beyanlarda bulunmuştur.

Bununla beraber yıllarca devam eden bu başarıların alt yapısı olan eğitim düzeni, ahlaki disiplin ve uyarı ciddiyetini suistimal ederek, kendi kurdukları bir kaç öğrenciye şiddet uygulandığını duydum, azarlanıldığını işittim, gibi ifadelerle doldurulmuş dilekçelerle adliye makamıda meşgul edilmiş ve meydana getirilen ortamla Ayşe Nergiz hoca hanımıda suçlu gösterilerek başarılı bir öğretici iken, suçlu bir öğretici gibi tanıtılmaya çalışılmıştır.

Öyle olunca asıl yahşi hocayı vahşi hoca olarak kamuya göstermek isteyen Müftü Celal Malkoçun kendisi olmuştur. Çok şükür ki hesaplarla ilgili Cumhuriyet Savcılığının verdiği takipsizlik kararı hem T.C adaletinin gücünü ortaya koymuş, hem de zaten iddialara inanmamış olan hayırsever vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmıştır.

Yine 23 Şubat 2020 günü veli toplantısında toplantının huzurunu bozanlar velilerin içinde olduğu bir ortamda masaya vurarak Ayşe hoca sen çık dışarıya diyenler, velilerle bağırıp çağıranlar, nedereyse velilerle yumruklaşacak hale getirenler, müftünün kolundan tutarak dışarı çıkarıpta velilerin daha fazla gerilmesine sebep olanlar, idare bölümde sehpada bulunan şeker tabağını kıracak derecede yumruklayıp ortamı kışkırtanlar belli olmasına rağmen, hiç ses çıkarmadan, talebelerine sahip çıkmaya çalışılmış hatta Ayşe hoca ile Hasan Hoca önceden velileri tembihlemişler diyerek , büyük bir iftiraya Müftü ve ekibi imza atma yanlışına düşmüşlerdir.

Şimdi bütün bu huzursuzluğa sebep olanların cevabı devletimiz tarafından verilmiş diyor ve müsebbiplerini Allaha havale ediyorum dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 27211

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENDER DEMİRTAŞ: BU BAŞARIYI EKİBİME BORÇLUYUM
ENDER DEMİRTAŞ: BU BAŞARIYI EKİBİME BORÇLUYUM
BİLGİN KAMIŞ: BİR İLKE İMZA ATTIK
BİLGİN KAMIŞ: BİR İLKE İMZA ATTIK