HASAN CAN’IN ARDINDAN

HASAN CAN’IN ARDINDAN

Emekli şube müdürü Mehmet Emin Ertekin kaleme aldı.

HASAN CAN’IN ARDINDAN
2020-12-12 21:07:22

ONU ÇOK ARAYACAĞIZ
Yüce kitabımız Kuran der ki: Her nefis ölümü tadacaktır Hiç bir canlı ölümden kaçamayacaktır ve kaçamaz...
2 Aralık 2020 Çarşamba günü, Ereğlimizin duayen gazetecisi, mücadele adamı Hasan Can ağbimizi kaybettik. Yaşı 90dı. Ancak içinde öyle bir mücadele azmi vardı ki tutmak mümkün değildi.
Ölümünden kısa bir süre önce yaptığımız telefon görüşmesinde de yapacaklarını bana bir bir anlatmıştı. Allah gani gani rahmet eylesin, ömrü bu kadarmış.
Ben Onu 1976 yılında Karapınarın Hotamış kasabasında öğretmenlik yaparken tanımıştım. 1985 yılında görevim nedeniyle Ereğliye geldikten sonra da Metro Televizyon kanalında 4-5 kez proğram yaptık. Güneş Gazetesinde de zaman zaman makalelerim yayınlandı. Dolayısıyla kendisini çok yakından tanıma imkanım oldu.
Kişilik olarak çok cesur, mücadeleci bir ruhu vardı. Doğruluk. dürüstlük, kamu çıkarlarını korumak, haksızlıklara karşı çıkmak Onun en belirgin özellikleriydi.
Uzun yıllar süren öğretmenlik ve gazetecilik hayatında ‘bir kooperatif evinden başka, hiç bir mal varlığı yoktu. Pırlanta gibi bir kalbi, kalbur gibi bir de yüreği vardı.
Vatanımızı ve Ereğlimizi karşılıksız sevdi. 12 Eylül 1980 darbesinin ardından, Ereğli halkına yapılan zulmü, zamanın 2. Ordu Komutanı Bedrettin Demirele tek başına ileten, baskı ve zulmü ortadan kaldıran da O idi...
Yine Şehitler Ormanı da Onun gayreleriyle Ereğliye kazandırıldı.
Bir gerçek var ki, Onu çok arayacağız. Onun boşluğunu doldurmak inanın çok zor.
M. Emin ERTEKİN
Emekli Şb. Müdürü

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 43582

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi