Bilal 1 info

Kapat !
HALİL ETYEMEZ: ÖNEMLİ DÜZENLEMELERİ HAYATA GEÇİRDİK

HALİL ETYEMEZ: ÖNEMLİ DÜZENLEMELERİ HAYATA GEÇİRDİK

Milletvekili Halil Etyemez: Kamu Görevlilerimiz ve İşçilerimiz İçin Önemli Düzenlemeleri Hayata Geçirdik

HALİL ETYEMEZ: ÖNEMLİ DÜZENLEMELERİ HAYATA GEÇİRDİK
2022-08-19 23:36:27

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ve AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Memur-Sen ve Hak-İşe bağlı sendikaların Konya başkanları ile yapılan toplantıya katıldı. Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, herkesin ve her kesimin Türkiyenin güvenliğini, kalkınmasını, demokratikleşmesini ilgilendiren konularda birlik ve beraberlik sergilemesi gerektiğini söyledi. Milletvekili Halil Etyemez ise AK Parti olarak iktidara geldiğimiz günden itibaren ülkemiz ve milletimiz için ter döken kamu görevlilerimizin ve işçi kardeşlerimizin yanında olduk. Onları yakından ilgilendiren önemli düzenlemeleri hayata geçirdik. Bundan sonra da el birliği ile yeni çalışmalara imza atacağız. dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ve AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Memur-Sen ve Hak-İş Konfederasyonlarına bağlı sendikaların Konya şube başkanları ile toplantıda bir araya geldi. Toplantıya AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları Ali Dığrak ve Adnan Bahçeci, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Faruk Ulular, Memur-Sen Konya İl Başkanı Nazif Karlıer, Hak-İş Konya İl Başkanı Hüseyin Keçeci ve konfederasyonlara bağlı sendikaların şube başkanları katıldı. Toplantıda kamu görevlilerinin ve işçilerin talepleri, yapılan çalışmalar masaya yatırıldı, ortak akıl yürüterek yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi.

ÜLKEMİZİ İLGİLENDİREN KONULARDA BİRLİK OLUNMALI

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, sivil toplum kuruluşlarının önemine değindi. Sivil toplum kuruluşlarının üyelerinin ekonomik, sosyal, kültürel hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek için kurulan, yasal güvence altındaki kuruluşlar olduğunu belirten Leyla Şahin Usta, sivil toplum kuruşlarının yaygın olduğu ve kabul gördüğü toplumlarda sorunların, problemlerin çözümlerinin daha kolay olduğunu söyledi. Herkesin ve her kesimin Türkiyenin güvenliğini, kalkınmasını, demokratikleşmesini ilgilendiren konularda birlik ve beraberlik sergilemesi gerektiğine vurgu yapan Usta, Memur-Sen ve Hak-İş, ülkemizin terörle mücadelesinde, sivilleşme, özgürleşme ve demokratikleşme süreçlerinde aktif olarak katılmışlardır. Toplum mühendisliklerini kabul etmeyen, darbecilerin diktiği elbiseyi giymeyeceğini açıkça ilan eden Memur- Sen ve Hak-İş, ülkemizin kök sorunlarını çözmekte büyük gayret göstermiştir. Memur-Sen ve Hak-İş, 15 Temmuz hain darbe girişiminde teşkilatlarıyla meydanlara inerek millet iradesinin ve demokrasinin yanında darbenin sonuna kadar karşısında olduğunu net bir şekilde ortaya koymuştur. dedi.

KAMU GÖREVLİLERİ VE İŞÇİLER İÇİN ÖNEMLİ DÜZENLEMELER YAPTIK

Milletvekili Halil Etyemez ise yaptığı konuşmada AK Parti olarak iktidara geldikleri günden itibaren kamu görevlilerinin ve işçilerin yanında olduklarını kaydetti. AK Parti iktidarı döneminde kamu görevlileri ve işçiler için yapılan düzenlemelere değinen Etyemez, Her zaman Ülkemiz ve milletimiz için ter döken kamu görevlilerimizin ve işçi kardeşlerimizin yanında olduk. Onları yakından ilgilendiren önemli düzenlemeleri hayata geçirdik. Banka promosyonlarının kamu görevlilerine ödenmesini sağladık. Aynı kadro unvanına sahip memurların bütün kurumlarda aynı maaşı alması, memurlara iki kez ilave 1 derece verilmesi, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesini sağladık. Anti demokratik uygulamalara son verdik. Kadın kamu görevlilerinin başörtüsüyle çalışmasının önü açtık. Kadın çalışanlara yönelik sigorta prim indirimi, doğum izni, süt izni, büyükanne maaşı gibi birçok düzenlemeyi hayata geçirdik. Kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı verdik. 2002 yılında en düşük memur maaşı 293 liraydı.2022 Temmuz ayında aile yardımı ödeneği dahil en düşük memur maaşı 9 bin 105 lira, en düşük memur emekli aylığı 6 bin 78 lira oldu. Tüm memurların ek göstergelerine 600 puan ekledik. Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerinin ek göstergeleri ise 3600e çıkarttık. Bu şekilde memurların hem aylıklarını hem de emekli ikramiyelerini arttırdık. 1 Mayısı resmi tatil ilan ettik. Taşeron işçilerimizi kadroya aldık. Hükümet olarak bugüne kadar çalışanlarımıza enflasyonun üstünde ücret artışı yaptık. İşçilerimizi hiçbir zaman enflasyona ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz. Bilindiği gibi 2021 yılsonu enflasyonu yüzde 36 iken net asgari ücrette enflasyon oranını oldukça aşan yüzde 50'nin üzerinde önemli bir artış yaptık. 2022 yılı için uygulanacak asgari ücreti 4 bin 253 TL olarak belirledik. Bunu da yeterli görmedik. Asgari ücrete ara zam yaptık. 1 Temmuz 2022den itibaren geçerli olacak asgari ücreti net 5 bin 500 TLye çıkardık. Böylece 2021 yılına göre net asgari ücreti kümülatif olarak yüzde 95 arttırmış olduk. Bu saydıklarım yaptığımız düzenlemelerden bazılarıdır. Kamu görevlilerimizin ve işçilerimizin mali, özlük ve sosyal haklarında çok sayıda düzenlemeye imza attık. Bundan sonra da durmayacağız. El birliği ile kamu görevlilerimizi ve işçi kardeşlerimizi yakından ilgilendiren önemli çalışmalara imza atacağız. diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 45742

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz