HALİL ETYEMEZ: AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ

HALİL ETYEMEZ: AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ

Milletvekili Etyemez: Sivillere Saldıran Ermenistan, Terör Devleti Olduğunu Bir Kez Daha Gösterdi

HALİL ETYEMEZ: AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ
2020-10-21 01:31:39

Ermenistanın Azerbaycanda sivilleri hedef almasına tepki gösteren AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Ermenistan, sivil yerleşim yerlerine düzenlediği kalleş füze saldırılarıyla terör devleti olduğunu bir kez daha gösterdi. Azerbaycan'ın ilerleyişine karşı sivillerden intikam almaya kalkan Ermenistanın bu tutumu, kalleşliktir, korkaklıktır. Ermenistanın vahşetine sessiz kalmak, işlediği cinayetlere ortak olmaktır. dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Ermenistanın Azerbaycandaki sivil yerleşim yerlerine saldırı düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 30 yıldır Azerbaycan topraklarını işgal eden Ermenistanın, hukuksuzca, kalleşçe, haydutça Azerbaycan'daki sivilleri hedef aldığını belirten Milletvekili Halil Etyemez, saldırıları kınayarak hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

ERMENİSTAN TERÖR DEVLETİ OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ

Cephede ağır kayıplar alan, hezimete uğrayan Ermenistanın, sivilleri hedef alarak uluslararası hukuku çiğnemeye devam ettiğini vurgulayan Milletvekili Etyemez, Ermenistan, işgal ettiği topraklarda aldığı yenilgiler sebebiyle her geçen gün daha da saldırganlaştı. Çocuk, kadın, erkek, yaşlı demeden onlarca Azerbaycanlı kardeşimizi şehit etti, yüzlerce kardeşimizi yaraladı. Ermenistan, son olarak ise Gence ve Mingeçevir şehirlerine düzenlediği kalleş füze saldırılarıyla terör devleti olduğunu bir kez daha gösterdi. Azerbaycan'ın ilerleyişine karşı sivillerden intikam almaya kalkan Ermenistanın bu tutumu, kalleşliktir, korkaklıktır, hak hukuk tanımazlıktır. dedi.

SESSİZ KALMAK CİNAYETE ORTAK OLMAKTIR

Ermenistanın bölgedeki kalıcı barış ve istikrarın önündeki en büyük engel olduğunun altını çizen Halil Etyemez, yapılan saldırılara uluslararası camianın sessiz kalmasını eleştirdi. Etyemez, Uluslararası camia Ermenistanın şımarıklığına, haydutluğuna, teröristliğine sessiz kalmaktadır. Her konuda sözü olan batılı ülkeler ve uluslararası kuruluşlar üç maymunu oynamaktadır. Birleşmiş Milletler yapılan katliamlar karşısında kınamaktan öteye geçememektedir. Minsk üçlüsü denilen Amerika, Rusya ve Fransa 30 yıldır sorunu çözmediği gibi hala sorunu çözmemek için elinden geleni yapmaktadır. Ermenistanın vahşetine sessiz kalmak, işlediği cinayetlere ortak olmaktır. İnsanlıktan nasibini almayanlar, katliamlara ses çıkarmayarak seyirci kalanlar elbet bir gün hesabını verecektir. diye konuştu.

AZERBAYCANIN YANINDAYIZ

Türkiye ile Azerbaycanın tek millet iki devlet olduğuna dikkat çeken Etyemez, Türkiye ile Azerbaycan, candır, kandır, kardeştir. Türkiye olarak kardeş ülke Azerbaycanın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada yanında yer almaya devam edeceğiz. Azerbaycanın alacağı kararlarda Türkiye olarak dimdik yanında durmayı sürdüreceğiz. Ermenistanın kalleşliklerini, hukuk tanımazlıklarını, teröristliklerini tüm dünyaya haykırmayı sürdüreceğiz. Herkes sussa bile biz susmayacağız. Tarih susmayacak, hakikat susmayacak. şeklinde konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 20507

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Diş Hekimi Pertev Kökdemir soğuk uyarısı yaptı
Diş Hekimi Pertev Kökdemir soğuk uyarısı yaptı
NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu: “Mış gibi değil, mis gibi yaptık”
NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu: “Mış gibi değil, mis gibi yaptık”