Kapat !
HALİL ERCAN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

HALİL ERCAN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

İşinsanı Halil Ercan’ın açıklaması

HALİL ERCAN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
2024-01-27 12:26:36

Çok değerli Ereğli halkım; hepinizin bildiği gibi Türkiyenin dönüm noktası olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve milletvekilliği genel seçimlerinde partimizin 5. sıra Konya milletvekili adayı olarak görev aldım. Ancak seçmenimizden parlamentoda temsil edebilme yeterliğinde oy alamadık. Yerel yönetim seçimleri ile ilgili Parti Genel Merkezimizin almış olduğu karar ile 5 Aralıka kadar aday olmak isteyenlerin müracaat etmeleri istendi. Kamuoyundan adıma belediye başkanlığı için önemli bir destek olduğunu bilsem de siyasete bakış açımdan dolayı daha önce milletvekili adayı olup şimdi de belediye başkanlığına aday olmanın doğru olmayacağını düşündüm ve müracaat etmedim. Siyasette bugüne kadar edindiğim tecrübelerim, gördüklerim, yaşadıklarım her seçimde her göreve aday olmanın eleştiri konusu olduğunu öğretti. Bundan dolayı da adaylık müracaatında bulunmadım. Türkiyenin umudu partimize Ereğlide fazla sayıda aday adayı arkadaşımızın müracaatının olacağını düşünerek onların içerisinden değerlendirme yapılmasının daha doğru olabileceğini düşündüm. Aday adaylık müracaatının resmi bir karşılığı olmadığından dolayı da eğer ihtiyaç duyulursa, partim ne görev verirse de bunu onurlu bir şekilde yapacağımı her zaman söyledim. Süreç içerisinde fazla sayıda müracaat olacağını düşünsem de ne yazık ki bir arkadaşımız aday adaylık müracaatında bulundu. Kamuoyunda aday olmam durumunda daha fazla oy alabileceğimi, hatta seçimi bu süreçte kazanabileceğimizi, benim adımın bu noktada daha doğru olduğunu düşünen bir çok partilimiz ve partili olmayan Ereğlili hemşerilerimiz benden aday olmamı istediler. Bu talebe parti genel merkezimiz de duyarsız kalmayıp beni geçtiğimiz günlerde genel merkezimize davet ettiler. Genel merkez yöneticilerimiz, şahsımın kamuoyundan destek aldığını ve benimle daha fazla oy alınabileceğini düşündüklerini ifade ettiler. Ben de partimiz görev verirse bu görevden kaçmayacağımı, partimizi en iyi şekilde Ereğli'de temsil edeceğimi ifade ettim.

Sayın İlçe Başkanımızın Ereğlide kamuoyunda yapmış olduğu araştırmaları ve çalışmayı genel merkezimize aktararak bir tek aday adaylık müracaatını yapan arkadaşımızın üzerinde durması ve bu arkadaşımızın seçimi kesin kazanabilecek kapasiteye sahip olduğunu Genel Başkanımıza ve parti yöneticilerimize bildirmesi üzerine de 26 Ocak günüde MYKmız ve Parti Meclisimizin Sayın Umut Akpınarın adaylığını kesinleştirdiler.

Partimize ve Ereğlimize hayırlı olmasını diliyorum. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. Şahsıma destek veren ve ismimin Belediye Başkanlığında daha fazla oy alabileceğine inanan partili partisiz tüm hemşerilerime canı yürekten teşekkür ederim sevgiler ve saygılar sunarım.

Halil Ercan

İş İnsanı

HALİL ERCAN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 78325

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
Bahçeli, Özgürler, Gökteme Mahalleleri Cumhur İttifakı’yla
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR
MEDAŞ BU İŞİ İYİ BİLİYOR