Gönülal: Şoför esnafının durumu kötü

Gönülal: Şoför esnafının durumu kötü

.

Gönülal: Şoför esnafının durumu kötü
2020-09-21 09:39:37

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülal, koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında büyük yara alan kesimlerin başında gelen şoför esnafının vergi, SGK ve BAĞ-KUR borçlarını ödeyemez duruma geldiğini söyledi.

Gönülal, evine ekmek bile götüremeyecek durumdaki şoför esnafının borçlarının ötelenmesi, trafik sigortası, araç bakım masrafları ve temel gıda ihtiyaçlarının giderilmesi için de maddi destek sağlanması gerektiğini belirtti.
ŞOFÖR ESNAFININ YAŞADIĞI SORUNLAR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülal, yaptığı açıklamada, pandemi sürecinde şoför esnafının yaşadığı sorunlara dikkat çekti.
6 AYDIR İŞ YOK!
Servis ve halk otobüsü şoförleri ile turizm sektöründeki şoför esnafının, korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 13 Mart tarihinden bu yana iş yapamadığını ve geçimini sağlayacak parayı kazanamadığını belirten Gönülal, Bu meslek grubundaki çok sayıda yurttaşımız 6 aydır çalışamıyor olduğu için evine ekmek bile götüremeyecek duruma gelmiştir dedi.
VİRÜSTEN ÖLMEZSEK, İŞSİZLİKTEN ÖLECEĞİZ
Şoför esnafı ve meslek odaları temsilcileriyle yaptıkları birebir görüşmelerde, bu meslek grubundaki esnafın yaşadığı sorunları birinci ağızdan dinlediğini belirten Gönülal, Hem meslek odaları temsilcileri hem de esnafımız, pandemi sürecinde çektikleri sıkıntıları bize anlatıyor. Koronavirüsün yayılmasını önlemek için alınan tedbirler kapsamında, çok sayıda işyerinin faaliyetlerine ara vermesi, yolcu taşımacılık sektörünün düşük kapasiteyle çalışıyor olması, şoför esnafımızı ciddi sıkıntıya sokmuştur. Evine ekmek götüremediğini, 13 Marttan bu yana iş yapamadıklarını söyleyen şoför esnafımız, ‘virüsten ölmezsek, işsizlikten öleceğiz diyerek dert yanıyorlar diye konuştu.
BORÇLARI SİLİNMELİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ereğli ilçe başkanı Veysel Gönülal, pandemi süreci de dikkate alınarak, şoför esnafının başta BAĞ-KUR, SGK ve vergi olmak üzere borçlarının silinmesi gerektiğini söyledi.
MADDİ DESTEK SAĞLANMALI
Gönülal, 6 aydır iş yapamayan şoför esnafının trafik sigortaları, araç bakım masrafları ve günlük temel ihtiyaçlarının karşılayacak maddi destek sağlanması gerektiğini de sözlerine ekledi.
SERVİS İŞİ YAPAN CİDDİ MAĞDUR
Her kesimde şoför olarak ekmeğini kazanan kişilerin yaşadığı sıkıntıya dikkat çeken Gönülal, okullardaki belirsizlik ile servis çekenlerin sıkıntıya düştüğünü ve kaygılarının arttığını belirterek, Böyle giderse binlerce esnaf işsiz kalacak ve sorunlar katlanacaktır. AKP iktidarı sorunları görmezden gelmek yerine çözüm üretecek çalışmalar ve destekleri bir an önce yaşama geçirmelidir dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 89983

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Ereğli’de Makas atan TIR, bariyerleri çarptı
Ereğli’de Makas atan TIR, bariyerleri çarptı
Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz
Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz