intro

Kapat !
GÖNÜLAL ASGARİ ÜCRETİN AÇLIK SINIRIN ÇOK ALTINDA KALDIĞINI SÖYLEDİ

GÖNÜLAL ASGARİ ÜCRETİN AÇLIK SINIRIN ÇOK ALTINDA KALDIĞINI SÖYLEDİ

CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal: Açlık sınırının altında asgari ücret mi olur?

GÖNÜLAL ASGARİ ÜCRETİN AÇLIK SINIRIN ÇOK ALTINDA KALDIĞINI SÖYLEDİ
2022-10-26 23:07:06

Ekim ayı açlık sınırı 8.223 TL'ye çıkarken, yoksulluk sınırı 24.513 TL'ye yükseldi. Hangi gelişmiş ülkede böyle bir istatistik var? Açlık sınırının altında asgari ücret mi olur? Açıklanan 8.223 lira 4 kişilik bir ailenin aylık mutfak masraflarını kapsayan rakam. Kira, fatura, ulaşım, eğitim, giyim gibi masraflar eklendiğinde 24.513 liraya yükseliyor.

Ailelerin gıda ve gıda dışı ihtiyaçlarını insan onuruna yaraşır bir şekilde yoksulluk hissi çekmeden karşılayabilmesi için neler yapılması gerektiğini ve bununla ilgili tüm planlamalar Cumhuriyet Halk Partisi'nin eylem planlarında mevcut.Vatandaşı açlıkla terbiye etmeye mi çalışıyorsunuz? Bu millet sandıkta size cevabı verecektir.

Ülkenin gelmiş olduğu sosyoekonomi problemi göremeyecek kadar kör olmamalısınız. ülkenin gerçek ekonomik problemini ne zaman görmeyi düşünüyorsunuz?

Biz Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanlığı olarak şucu, bucu diye bir ayrım yapmayarak tüm halkın ve esnafın derdini tek tek dinliyoruz. Aynı durumu sizlerinde yapmasını bekliyoruz. Bunu yaptığınız zaman, şu an yaşamış olduğunuz rüyadan uyanacaksınız ve vatandaşlarımızı nasıl bir hale getirdiğinizi, ne gibi sorunların olduğunu göreceksiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında hiçbir baba akşam evine giderken çocuklarına elleri boş gitmeyecek. Hiçbir baba sabahları çocukları okula giderken harçlık verememekten onuru zedelenmeyecek. Hiçbir öğrenci iki zeytin, bir dilim peynir ve bir bardak çaya muhtaç edilmeyecek. İşte bu Cumhuriyet Halk Partisinin zihniyetidir.

Cumhuriyet Halk Partisi

Ereğli İlçe Başkanı

Veysel Gönülal

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 98039

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN ÖĞRENCİLERE GEZİ MÜJDESİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN ÖĞRENCİLERE GEZİ MÜJDESİ
ZÜBEYİR DURSUN: YAĞAN KAR TİCARETİNİZE BEREKET GETİRSİN
ZÜBEYİR DURSUN: YAĞAN KAR TİCARETİNİZE BEREKET GETİRSİN