FATİH SAN: EKONOMİYİ BU HaLE GETİRENLER DÜZELTECEKMİŞ

FATİH SAN: EKONOMİYİ BU HÂLE GETİRENLER DÜZELTECEKMİŞ

Geçmişte CHP Ereğli ilçe başkanlığı yapan esnaflarımızdan Fatih San, #IRZADAYI  rumuzuyla bir yazsı kaleme aldı

FATİH SAN: EKONOMİYİ BU HaLE GETİRENLER DÜZELTECEKMİŞ
2022-04-09 06:53:08
İzlenme : 8739

Yıllardır yazdık, söyledik, demek ki iyi anlatamadık. Bir kez daha yazalım. 2002 yılında iktidara geldiler. Cumhuriyetin 80 yıllık birikimini sattılar. Yaptık dedikleri hastaneler, köprüler, tüneller, yollar, havaalanları yolcu, hasta, geçiş garantili özel şirketlerin, bunların yaptıkları bir eser yok. Ülkenin gelecek 30 yılınıda, özel şirketlere ve İngiliz tahkim mahkemelerine ipotek ettiler. 72 milyar dolarlık kamu malını babalarının malı gibi sattılar. 120 milyar dolar dış borcu 453 milyar dolara çıkardılar. Tarım ve hayvancılık memleketinde insanların tarım ürünlerine ve et ürünlerini alması lüks hâle geldi.

5 yerden maaş alan bakan yardımcılarınız varken iş bulamayan üniversite mezunları gençler işsiz geziyor.

%20 ile devir aldıkları enflasyonu, %61e çıkardılar. Üretime dayalı bir ekonomik model yerine, ithalata dayalı bir modeli tercih ettiler.

Fabrika yapmak yerine AVM yaptınız. Eğitime yatırım yapmak yerine betona yatırım yaptınız. Tarımı desteklemek yerine inşaat firmalarını desteklediniz. Hayvancılığı geliştirip halkına ucuz et temin etmek yerine, et ithal edip yabancı ülkelerin hayvan üreticilerini desteklediniz.

Yıllarca halkı kandırdılar. Yerli uçak, yerli traktör, yerli tank, yerli araba diyerek halkı aldattınız.

Güveni kaybettiniz. Ülkeler %1 ya da 2 faizle borçlanırken, iktidarınız %8,6 ile tefeci faiziyle borçlanırken her ay 6 milyar dolar cari açık verirken, dış borcun faizini ödeyebilmek için faizle para bulmaya çalışırken ülkeyi düzelteceklermiş. KKM ile hazinede boşaltıyorsunuz. 20 yılda ne yaptınız da bundan sonra ne yapacaksınız? 20 yıldır yapamadıklarını tümünün 2023de yapacaklarmış. Halkın sabır göstermesini istiyorlar. Hangi fabrikaları kurdunuz da üretim yapacaksınız? Şeker, un, et ihraç eden ülkeden şeker, buğday, et ithal ülke haline getirdiniz.

Bizler iktidarın ne yaptığını çok iyi biliyoruz. Sizin yaptıklarınızı din, milliyetçilik, bayrak, ezan diye kandırdığınız insanlar göremiyor. Onlar, sizin bu yaptıklarınızı gördüklerinde inanın onlar sizi kovalayacak. Bu ülkeye yapacağınız en iyi iş, seçime götürmek olacak.

#IRZADAYI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 38637

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ’DE SOYGUN GİRİŞİMİ...
EREĞLİ’DE SOYGUN GİRİŞİMİ...
Bahtiyar Filorinalı Yurtman: “Temamız, Sağlık İçin Mimarlık”
Bahtiyar Filorinalı Yurtman: “Temamız, Sağlık İçin Mimarlık”