Bilal 1 info

Kapat !
Etyemez: Milletimizi İlgilendiren Önemli Yasaları Hayata Geçirdik

Etyemez: Milletimizi İlgilendiren Önemli Yasaları Hayata Geçirdik

Milletvekili Halil Etyemez: Milletimizi İlgilendiren Önemli Yasaları Hayata Geçirdik

Etyemez: Milletimizi İlgilendiren Önemli Yasaları Hayata Geçirdik
2022-07-06 06:47:55

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 27nci Dönem 5inci Yasama Yılının tamamlanmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Bu yasama yılında 111 birleşim gerçekleştirerek 83 kanun ve uluslararası anlaşmaları görüşüp yasalaştırdık. Başta ekonomi alanında olmak üzere milletimizi ilgilendiren önemli yasaları hayata geçirdik. AK Parti olarak her daim milletimizle bir ve beraberiz. Verilen bu arada milletvekilleri olarak bölgelerimizde çalışmalarımız yoğun olarak devam edecek. dedi.

TBMM 27nci dönem 5inci Yasama Yılının tamamlanmasının ardından Genel Kurul çalışmalarına 1 Ekime kadar ara verdi. Yasama yılında yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, milli iradenin tecelligahı olan TBMMde yoğun tempoda çalışarak genç-yaşlı, kadın-erkek milletin her kesimini ilgilendiren önemli yasaları hayata geçirdiklerini söyledi.

Türkiyenin daha da güçlenmesi ve aziz milletin refah seviyesinin daha da yükselmesi için gayret gösterdiklerini kaydeden Milletvekili Halil Etyemez, AK Parti olarak milletimizin bizlere verdiği yetkiyi, yine milletimizin hizmetinde kullanma gayreti içerisinde olduk. 27nci Dönem 5inci Yasama Yılında 111 birleşim gerçekleştirerek 83 kanun ve uluslararası anlaşmaları görüşüp yasalaştırdık. Başta ekonomi alanında olmak üzere birçok önemli yasal düzenlemeyi hayata geçirdik. Kamu görevlilerinin uzun yıllardır beklediği ek gösterge düzenlemesini Gazi Meclisimizde kabul ettik. Koronavirüs salgınında canları pahasına özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarının maaşlarını ve özlük hakları iyileştirdik. Kadına ve sağlık çalışanlarına şiddetin cezasını ağırlaştırdık. Çınar ağaçlarımız olan emeklilerimizin maaşlarının alt sınırını 3 bin 500 TLye çıkarttık. Siyasi Partiler Kanununu yeniden düzenledik. Seçim barajını yüzde 10dan yüzde 7ye düşürdük. Yargı paketiyle yalan haber ve hileli yollarla fiyatları etkileyenlere ceza getirdik. Askerlik Kanununda köklü değişiklikler yaptık. Yoklama kaçağı, saklı veya bakaya olanların bedelli askerlikyapabilmesinin önünü açtık. Üniversite öğrencilerimize bir kereye mahsus olmak üzere eğitimaffı getirdik. dedi.

AK Parti Milletvekilleri olarak her zaman halkla iç içe olduklarının altını çizen Halil Etyemez,milletvekilleri olarak verilen arada bölgelerinde çalışmalarına yoğun tempoda devam edeceklerini vurguladı. Etyemez, TBMM Genel Kurulu açık olduğu günlerde yasama faaliyetlerimize devam ederken diğer günlerde milletimizle ile bir arada olduk. Onların taleplerini dinledik, sorunlarına çözüm üretmeye çalıştık. AK Parti Milletvekilleri olarak her zaman sahadayız. Çünkü biz milletimiz ile birlikte güçlüyüz. Yasama faaliyetlerimize verilen bu arada ilçe ilçe, mahalle mahalle, kapı kapı dolaşacak hemşehrilerimizle daha fazla hemhal olacağız. İçimizdeki ülkemize ve milletimize hizmet etme aşkıyla hemşehrilerimizin ve milletimizin yarınları için çalışmayı sürdüreceğiz. diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 43333

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Kadınlar kısır kalabilir
Kadınlar kısır kalabilir
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı