Kapat !
ETYEMEZ: BAŞARILI OLAMAYACAKLAR

ETYEMEZ: BAŞARILI OLAMAYACAKLAR

Milletvekili Etyemez: Milletimizin İnanç Değerlerini Yok Etmeye Çalışanlar, Asla Başarılı Olamayacak

ETYEMEZ: BAŞARILI OLAMAYACAKLAR
2021-12-30 20:33:32

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, diyanet kurslarını ‘Orta Çağ zihniyeti olarak nitelendiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özele tepki gösterdi. Milletvekili Etyemez, İslam, barış ve sevgi dinidir. Çocuklarımıza İslamın anlatılmasının nesi sakıncalı olabilir. CHP değişmedi, değişmeyecek. Milletimizin inanç değerlerini yok etmeye çalışanlar, asla başarılı olamayacaktır. dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özelin Diyanet İşleri Başkanlığını eleştirerek diyanet kurslarını ‘Orta Çağ zihniyeti olarak nitelendirmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Özgür Özele tepki gösteren Milletvekili Halil Etyemez, CHPnin çarpık zihniyetinin asla değişmeyeceğini söyledi. Milletvekili Etyemez, Özelin açıklamalarının CHPnin kirli geçmişinin, çarpık zihniyetinin tekrar ortaya çıktığının göstergesi olduğunu belirtti.

İslamın barış ve sevgi dini olduğunu kaydeden Milletvekili Etyemez, Çocuklarımıza İslamın güzelliklerinin anlatılmasının nesi sakıncalı olabilir. İslam hoşgörü dinidir. İslam bizi biz yapan inancımızdır. İnancımızla ilgili eleştiri yapmak kimsenin haddine değildir. Hiç kimse inancımıza Orta Çağ zihniyeti diyemez. Bizler biliyoruz ki CHP değişmedi, değişmeyecek. Her fırsatta değerlerimize savaş açan bu zihniyet, yine nefretini kusmuştur. Özgür Özelin bu açıklamaları çarpık zihniyetlerinin, akıllarındaki yapmak istediklerinin dışa vurumudur. Bir de kalkıp helalleşmeden bahsediyorlar. Bu şekilde mi helalleşeceksiniz milletimizle? Özgür Özele çok sevdiği Batıya bakmasını tavsiye ediyorum. Batılı ülkeler din eğitimlerine kreşlerde başlıyorlar. Batılı ülkeler yapınca harika, biz yapınca Orta Çağ zihniyeti oluyor. Milletimizin iradesi eğriyi, doğruyu ortaya hep koymuştur. Milletimizin değerlerini hor görenler, ötekileştirenler, inanç değerlerimizi yok etmeye çalışanlar, asla başarılı olamayacaktır. dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 43106

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!