Etyemez, TBMM’de Şehit Öğretmenlerin Fotoğrafıyla Kürsüye Çıktı

Etyemez, TBMM’de Şehit Öğretmenlerin Fotoğrafıyla Kürsüye Çıktı

.

Etyemez, TBMM’de Şehit Öğretmenlerin Fotoğrafıyla Kürsüye Çıktı
2020-11-26 15:02:01

Milletvekili Halil Etyemez, TBMMde Şehit Öğretmenlerin Fotoğrafıyla Kürsüye Çıktı

Milletvekili Etyemez: Öğretmenlerin Yetiştirdiği Her Öğrenci Aydınlık Türkiyenin Umududur

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, TBMMde 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle konuştu. Şehit öğretmenlerin fotoğraflarıyla kürsüye çıkan Milletvekili Halil Etyemez, Medeniyet kodlarımızdan aldığımız ilham ile kalıcı hedeflerimize emin adımlarımızla yürüttüğümüz çalışmalarda, en büyük takdir şüphesiz öğretmenlerimizindir. Şehit öğretmenlerimiz Şenay Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmazın şahsında, hain terör örgütü PKKnın saldırılarında hayatını kaybeden tüm şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle TBMM Genel Kurulunda konuşma yaptı. Milletvekili Halil Etyemez, Genel Kurul kürsüsüne Batman Kozluk'ta teröristlerce şehit edilen öğretmen Şenay Aybüke Yalçın ve Tunceli Pülümürde aracı yakılarak şehit edilen Necmettin Yılmazın yer aldığı fotoğrafla çıktı.

Kendisinin de 17 Aralık 1987de Tunceli Çemişgezek Akçapınar Köyünde göreve başlayan ve ülkenin değişik bölgelerinde gururla öğretmenlik yaptığını belirten Milletvekili Halil Etyemez, Yarınlarımızın inşasında önemli bir paya sahip olan öğretmenlerimizin ve emekli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Şehit edilen öğretmenlerimiz Şenay Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmazın şahsında hain terör örgütü PKKnın saldırılarında hayatını kaybeden tüm şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, terör örgütü PKK ve sevicilerini bir kez daha şiddet ve nefretle kınıyorum. dedi.

Yarınların mimarı öğretmenlerin sevgisini, emeğini, azmini, alın terini bir güne sığdırmanın mümkün olmadığını kaydeden Halil Etyemez, beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğunu belirten ve ilk emri oku olan inancın mensupları olarak öğretmenlerin gönüllerde her zaman ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Öğretmenlerin yetiştirdiği her öğrencinin aydınlık Türkiyenin umudu olduğu vurgulayan Milletvekili Etyemez, Kültürümüzün inşası ve Anadolu direnişinin ruhunu sağlayan, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusu öğretmenlerimiz, kadim medeniyetimizin ihyasına büyük katkılar sağlamıştır. Tarihimizin kodlarına bakıldığında Orhan Gazileri yetiştirmek, Fatih Sultan Mehmetleri ortaya çıkarmak, atının ayağından sıçrayan çamura hürmet eden bir anlayışla mümkün olmuştur. Eğer Şeyh Edebali olmasaydı Osmangazi veya Osmanlı devleti olmayabilirdi. Molla Gürani ve Akşemsettin olmasaydı, Fatih Sultan Mehmet olmayabilirdi. Nizamiye medresesini kuran Nizamül Mülkü, Matematik ve astronomide çığır açan Ali Kuşçuyu, Semerkantta rasathane açan Uluğ Beyi, büyük mütefekkir Farabiyi, manevi hayatımıza asırlarca tesir etmiş Ahmet Yeseviyi yetiştiren öğretmenlerimize her daim vefa duymaya devam edeceğiz. diye konuştu.

Öğretmenliğin içerisinde adalet, ahlak, muhabbet, sabır, samimiyet, özveri, sorumluluk bilinci ve değerler birikimi olmadan, mekanik bir şekilde icra edilebilecek bir meslek olmadığının altını çizen Etyemez, Öğretmenlerimiz; cemiyet hayatının şekillenmesinin en dinamik ve vazgeçilmez unsurlarıdır. Ruh kökümüzün maden işçileridir. Medeniyet kodlarımızdan aldığımız ilham ile kalıcı hedeflerimize emin adımlarımızla yürüttüğümüz çalışmalarda, en büyük takdir şüphesiz öğretmenlerimizindir. Öğretmenlik mesleği bir anlamda yarınlarımızın fidanlarını yeşertmek, memlekete kalıcı fidanlar dikmek anlamına gelmektedir. Size minnettarız öğretmenim. İyi ki varsınız öğretmenim. şeklinde konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 40830

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Diş Hekimi Pertev Kökdemir soğuk uyarısı yaptı
Diş Hekimi Pertev Kökdemir soğuk uyarısı yaptı
NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu: “Mış gibi değil, mis gibi yaptık”
NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu: “Mış gibi değil, mis gibi yaptık”