ERMES KOLEJİ UZM.ÖĞRETMENİ CEMAL MELİK DIVARCI YILI DEĞERLENDİRDİ

ERMES KOLEJİ UZM.ÖĞRETMENİ CEMAL MELİK DIVARCI YILI DEĞERLENDİRDİ

.ERMES KOLEJİ’NDEN UZM. ÖĞRETMEN CEMAL MELİK DIVARCI YILIN DEĞERLENDİRMESİNİ YAPTI

ERMES KOLEJİ UZM.ÖĞRETMENİ CEMAL MELİK DIVARCI YILI DEĞERLENDİRDİ
2021-05-29 01:03:40
İzlenme : 4571

ERMES Bilim Teknik Koleji ailesinden, siz değerli Ereğli halkına içtenlikle merhaba. Hepimiz için farklı bir yıl oldu. Hiç olmadığımız kadar evlerde, hiç olmadığı kadar telefonlar ellerimizdeydi. Bir eğitim-öğretim yılı daha sona erdi. Bu yıl kelime hazinemize pek çok yeni kelime eklendi. Aslında var olan kelimelerdi bunlar fakat yaşadığımız küresel salgın bize bu kelimeleri ezberletti. Uzaktan eğitim, Zoom dersi, Eba, online deneme derken dijital dünya, eğitim hayatındaki etkisini artırdı.
Eğitim bir spor gibidir. Nasıl ki spor yapmayı bırakıp yeniden başlayınca hamlarsanız, eğitim de böyledir işte. Biz bu zorlu süreci yönetmek için öğrencilerle ve velilerle sürekli iletişim halinde olduk. Öğrencilerin sürekli antrenmanlı kalmasını hedefledik. Yüzyüze eğitimin güçlüğünü kabullenerek uzaktan eğitimde neler yapabileceğimiz konusuna odaklandık. Meslek dersi projelerinde maketler ve paneller yaptırdık. Bol bol test çözdük. Öğrencilerle birlikte anı, hikâye ve şiir yazma çalışmaları yaptık.
Temennimiz bilgisayarla, kulaklıkla, telefonla değil de yüz yüze, öğrencilerin gözlerinin içine bakarak ders işleyeceğimiz bir yıl olması. Hepimizin üzerine önemli görevler düşüyor: sosyal mesafeye, kişisel hijyene ve konulan yasaklara dikkat etmek. Bir kişinin hastalıktan kendini koruması, çevresindeki kişileri de koruması anlamına geldiği için omuzlarımızdaki yük artıyor.
Pandemi süreci devam ediyor ama bir taraftan da hayat devam ediyor. Hayat aşılması gereken engellerle, sınavlarla dolu. Bu vesileyle 6 Haziranda yapılacakLGS'de tüm 8.sınıf öğrencilerine başarılar diliyoruz. ERMES Bilim Teknik Koleji: Elektrik-Elektronik, Yenilenebilir Enerji Sistemleri, Gıda Teknolojisi, Metal Teknolojisi gibi bölümleriyle, deneyimli yönetim kadrosu ve dinamik öğretmenleriyle sizleri, ailemize davet ediyorum.
Son söz olarak bize sayfalarında yer ayıran, Ereğli'nin doğan 'Güneş'ine sonsuz teşekkürler.
Uzm. Öğrt. Cemal Melik DIVARCI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 75375

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Büyükelçilerin geri adımı sonrası Erdoğan’dan ilk değerlendirme
Büyükelçilerin geri adımı sonrası Erdoğan’dan ilk değerlendirme
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel alacak
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel alacak