ERMES Koleji fabrika gibi çalışıyor

ERMES Koleji fabrika gibi çalışıyor

Okul müdürü Ecvet Erkoç seri üretime geçeceğiz dedi

ERMES Koleji fabrika gibi çalışıyor
2021-07-02 05:06:18
İzlenme : 5031

Konya'nın Ereğli ilçesinde bulunan ERMES Koleji'nde öğrenciler çocuk oyun gurubu imal ediyor. Deneme amaçlı üretilen ürünler, ilerleyen zamanda Türkiye'nin her yerine gönderilecek.
Gerek elektrik bölümünün gerekse motor bölümünün öğrencileri alanlarında güzel eserler ortaya çıkarırken, tesfiye bölümü öğrencileri de Ereğli'de bir ilki gerçekleştirerek çocuk oyun gurubu yaptı..Üretkenliğe katkılarından dolayı halkımız okul için, Okul fabrika gibi çalışıyor dedi.
Öğrenciler bir yandan eğitimlerini sürdürürken, diğer yandan da yaptıkları işler karşılığında hem kendilerine hem de okulun ekonomisine katkı sağlıyor. Okul müdürü Ecvet Erkoç, Şimdilik yapım aşamasındayız. Ereğli'de okul kurucularımızdan ve işadamlarımızdan Halil Ercan dahil bu guruplardan verdiğimiz kişiler oldu. İlerleyen zamanda Türkiye'nin dört bir yanına göndereceğiz. Hem Ereğli kazanacak hem de okulumuz kazanacak. Diğer yandan ERMES Kolejimiz sektördeki kalifiye eleman ihtiyacını da ortadan kaldıracak dedi.
Okul Müdürü Ecvet Erkoç yaptığı açıklamada, "Okulumuz öğrencileri değişik alanlarda eğitim alıyorlar. Okulumuzun atölye bölümünde her türlü üretim yapılmaktadır. Burada öğrencilerimize hedefimiz mezun olduklarında iyi bir iş imkanı sağlamaktır." diye konuştu.
Öğrenciler ise, "Bu okula geldiğimiz için çok mutluyuz. Eğitimlerimiz ve okulumuz çok güzel. Bu okulun en güzel tarafı ise en azında iş garantisi var" diye konuştular.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 63109

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Büyükelçilerin geri adımı sonrası Erdoğan’dan ilk değerlendirme
Büyükelçilerin geri adımı sonrası Erdoğan’dan ilk değerlendirme
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel alacak
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel alacak