EREĞLİ’YE AMBALAJ FABRİKASI KURULUYOR

EREĞLİ’YE AMBALAJ FABRİKASI KURULUYOR

Barem Ambalaj Ereğli’ye, 485 milyon TL yatırım yapacak

EREĞLİ’YE AMBALAJ FABRİKASI KURULUYOR
2022-01-13 15:24:20

Barem Ambalaj, 485 milyon TL yatırımla Konyada kuracağı kağıt üretim tesisinin buhar ve elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla 7 MWlık kojenerasyon enerji santrali kuracak.

Konyanın Ereğli ilçesinde kurulacak ambalaj fabrikasının ısı ve elektrik ihtiyacı için 7 MW kapasiteli kömür yakıtlı kojenerasyon santrali kurulacak.

Türkiye ofset baskılı-karton ambalaj sektörü şirketlerinden Barem Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., kendi hammadde ihtiyacını karşılamak için Konya İli, Ereğli İlçesi, Ereğli OSB sınırları içinde toplam 98.3 bin m2lik bir alanda Kağıt Üretim Tesisi ve Enerji Santrali Projesini hayata geçirmeyi planlıyor.

485 milyon TL değerindeki proje kapsamında 58.000 ton/yıl kağıt üretim kapasiteli atık kağıttan ambalaj kağıdı üretecek tesis kurulacak. Proje kapsamında 1200 m3/gün kapasiteli atıksu arıtma tesisi de inşa edilecek.

KOJENERASYON KAZANINDA İTHAL KÖMÜR YAKILACAK

Ayrıca, kağıt üretiminin yanında gerekli olan ısı ve elektrik ihtiyacı için 7 MWe/37 MWt gücünde akışkan yataklı kojenerasyon enerji santrali kurulacak. Kurulacak kazanda günde 160 ton ithal kömür yakılarak, yakma sonucu oluşan buhardan elektrik üretilecek. Buhar kazanı, akışkan yataklı yakma teknolojisine sahip olacak.

#barem #baremambalaj #packaging #yatırım

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 62986

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Su arıtma ve yumuşatma sistemi revizyon bakım onarım işi yaptırılacak
Su arıtma ve yumuşatma sistemi revizyon bakım onarım işi yaptırılacak
Araç kiralama hizmeti alınacak
Araç kiralama hizmeti alınacak