Bilal 1 info

Kapat !
EREĞLİLİ VETERİNER MUSTAFA CANSU AÇIKLADI

EREĞLİLİ VETERİNER MUSTAFA CANSU AÇIKLADI

CANSU, KEDİLER 9 CANLI DEĞİL

EREĞLİLİ VETERİNER MUSTAFA CANSU AÇIKLADI
2021-11-21 17:23:13

Yüksekten düşme kaynaklı ortopedik hasarların tedavileri konusunda yeni gelişmeleri paylaşmak amacıyla halkımızı bilgilendiren Veteriner Hekimi Mustafa Cansu, halkımızın bazı konuları yanlış bildiğini aktardı.
Kedilerin yüksekten düşmesi ve buna bağlı yaşadıkları ortopedik problemler, tanılama ve tedavi yaklaşım ve seçenekleri hakkında bilgi paylaşımı yapah Veteriner Hekimi Bustafa Cansu, Kediler doğaları gereği meraklı ve hareketli hayvanlardır ve yüksek yerlere çıkmayı severler. Bilinçli olarak yüksek yerlerden atlamasalar bile bazen kaza sonucu düşebilmektedirler. Çok bilinen bir yanlışın aksine kediler 9 canlı değildir ve yüksekten düşmeler ciddi sorunlara yol açabilir diye konuştu.
Kediler düşerken doğal bir korunma mekanizmaları vardır. Tabi ki bu onların yüksekten düşmelerde herhangi bir zarar görmeyeceği anlamına gelmez diyen Cansu, Yüksekten düşen kediler, yüksek hızlarda yere çarptıklarından birçok sorun ile karşılaşmak mümkündür. Bu sorunların başında kırık problemleri gelmektedir. Ebeveynler çocuklarına bu gerçeği anlatmalı. Kediler 9 canlı bir şey olmaz diye kedileri yüksekten atan çocuklar olduğunu duyuyoruz. Bu çok yanlış bir davranış ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 40740

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Kadınlar kısır kalabilir
Kadınlar kısır kalabilir
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı