Kapat !
EREĞLİLİ SENDİKA BAŞKANI BİRLİK OLALIM ÇAĞRISI YAPTI

EREĞLİLİ SENDİKA BAŞKANI BİRLİK OLALIM ÇAĞRISI YAPTI

TURİS BAŞKANI GÜVENÇ: ÜYELERİMİZİN HAKKINI KORUYACAĞIZ

EREĞLİLİ SENDİKA BAŞKANI BİRLİK OLALIM ÇAĞRISI YAPTI
2023-08-26 06:58:34

Türkiye Turizm, Lokanta Kantin ve Kafeterya İşverenleri Sendikası (TURİS) Başkanı Muzaffer Güvenç, sektör temsilcilerini sendikaya üye olmaya davet etti. Güvenç, yeni dönemde sendika olarak sektörde aktif rol alacaklarının altını çizdi.
İstanbulda kurduğu Erkonyalılar (Konya Yöresel Mutfağı) ile bir marka haline gelen işadamı Muzaffer Güvenç, Başkanı olduğu Türkiye Turizm, Lokanta Kantin ve Kafeterya İşverenleri Sendikasını (TURİS) ve hedeflerini anlattı. Konya Ereğlide 1964 yılında dünyaya gelen Muzaffer Güvenç, lise hayatı sonrası iş hayatına atıldı. Askerlik sonrası Ereğlide besicilik ve tarım ticareti yapan Güvenç, 1987de İstanbula geldi. İstanbulda bir yılını ticaret yapacağı sektörü araştırmakla geçiren ve 1988de Konya mutfağının lezzetini İstanbullularla tanıştırmaya karar veren Güvenç, kardeşi ve ortaklarıyla birlikte ilk iş yeri olan Yöresel Konya Mutfağını Merterde açtı. Üç yıl sonra ikinci şubesini Sirkeci'de açan Güvenç, projelerini gerçekleştirmekte zorluk yaşayınca ortaklığı bitirdi ve 1994te Kadıköy Bostancıda Konya Yöresel Mutfağını açtı. İşletmedeki lezzetlerin beğenilmesi ve taleplerin ard arda gelmesi sonrası Güvenç; sırasıyla Kadıköy merkez, Moda, Kazasker, Kozyatağı, Maltepe İdealtepe, Gebze Şekerpınar, Ataşehir, Sancaktepe ve Kurtköy olmak üzere 10 şubeye ulaştı. İstanbul Genelinde birçok şubenin açılışına da öncülük yapan Güvenç, sektöre dair sorumluluk almaktan da hiçbir zaman çekinmedi.
TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI
2000'li yıllarda Konya Ereğli'de ilk defa Visem adını taşıyan modern süt inekçiliği çiftliğini fikir babalığı yapan Muzaffer Güvenç, ortaklarıyla birlikte kurduğu şirketle yüzlerce çiftliğin kurulmasına öncülük etti.
SEKTÖRÜMÜZÜN MENFAATLERİ ÖNCELİĞİMİZ
Genel Başkanlığını yaptığı Türkiye Turizm, Lokanta Kantin ve Kafeterya İşverenleri Sendikasının yeni dönemde sektöre dair söyleyecek çok sözü olduğunu dile getiren Güvenç şöyle konuştu; Sendika olarak üyelerimizin menfaatlerini korumakta kararlıyız. Üye işverenlerimizin kaliteli hizmet sunmasını sağlamak ve bu kalitenin korunması için de sürekli sahada olacağız. Sendika olarak emeğin hakkını da savunacağız. Anadolu mutfağı inanılmaz zengin özelliklere sahip. Hemen her yörenin kendine özel yemekleri mevcut. Bu yemekler birbirinden farklı damak zevkine hitap ediyor. Bunun yanı sıra Osmanlı mutfağı da yine çok zengin bir mutfak.
LEZZETİMİZİ DÜNYAYA TATTIRACAĞIZ
Türk Mutfağının lezzetlerini yabancı turistlere, yöresel lezzetleri farklı illerde yaşayanlarla buluşturan lokantacıların turizme ve doğal olarak ekonomiye destek verdiğini hatırlatan Güvenç, Biz sendika olarak üyelerimizle birlikte turizme katkı vermek için yola çıktığımız ilk günden itibaren kalitemizden, lezzetimizden ve hijyenimizden ödün vermeden damak zevkine hitap ettiğimiz misafirlerimizin memnuniyetini önceliyoruz dedi.
SOSYAL SORUMLULUKTAN KAÇMADI
İstanbul Ticaret Borsası, KONSİAD, Konyalılar Vakfı, Konyalılar Birliği Derneği, Konya Ereğlililer Derneği, Karaman Ayrancı Derneği, Ayrancı Berendi, Ayrancı Divle, Ayrancı Ambar, Ayrancı Karaman, Dünya Basın Mensupları Derneği, Dünya Haber Ajansı, Türkiye Polis Emeklileri Derneği, Şehit Polis ve Aileleri Dayanışma Derneği, Malatya Platformu, Türkiye Platformu, Sawkoop, Ahisad, Konya Sevdalıları Grubu gibi birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak yer alan Muzaffer Güvenç, sosyal sorumluluk projelerine de destek verdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 53355

Kullanıcı Adı

  • Muzafferguvenc
    26 Ağustos 2023 Cumartesi

    Değerli abim sizlerden aldığım destek ve güç ile önce ereğlimize, istanbulumuza ve türkiyemize daha nice güzel işler yapmak üzere ereğli hemşerilerimize ve dostlarımıza saygılarımla selam ederim

  • Muzafferguvenc
    26 Ağustos 2023 Cumartesi

    Çok teşekkür ederim. ellerinize sağlık.


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ALTAY YUNAK İTFAİYE MERKEZİ’Nİ AÇTI
ALTAY YUNAK İTFAİYE MERKEZİ’Nİ AÇTI
Özbekistanlı Öğrencilere Necmettin Erbakan Üniversitesi Misafirperverl
Özbekistanlı Öğrencilere Necmettin Erbakan Üniversitesi Misafirperverl