Ereğlili güvercin severler, güvercinlerin sosyalleştirdiğini söylüyor

Ereğlili güvercin severler, güvercinlerin sosyalleştirdiğini söylüyor

.

Ereğlili güvercin severler, güvercinlerin sosyalleştirdiğini söylüyor
2020-10-12 11:29:06
İzlenme : 8426

Ereğlili bir gurup güvercin sever, dayanışma ve kaynaşma amaçlı haftanın belirli günlerinde bir araya gelerek kanatlı hayvanlarını sergileyip en güzel olan sahibine çeşitli hediyeler veriyorlar.
Ereğlide 300 civarında güvercin severin olduğunu belirten Ersin Kök, Güvercinleri çok seviyoruz ve evimizde hobi olarak bakıyoruz. Tüm anne ve babalara da çocuklarına başta güvercin olmak üzere hayvan sevgisini aşılamalarını tavsiye ediyoruz. Evinde güvercin besleyen çocuk, sokaktaki kötü alışkanlıklardan uzak durur, daha güzel yetişir. Gün içinde, vaktin bir bölümünü güvercinlere evcil hayvanlara ayıran çocuk, bilgisayar başında çok fazla zaman geçirmez. Evde hayvan beslemek hem yetişkinlerin hem de gençlerin sosyalleşmesini sağlar. Örneğin benim, neredeyse Türkiye'nin her tarafında bir arkadaşım var. Beni, bu insanlarla tanışıp kaynaşmamı sağlayan hayvan sevgisidir dedi.
CİNS GÜVERCİN YETİŞTİRMEK BİR AYRICALIK
Kök, değişik türden cins güvercin baktığını dile getirerek, Biz değişik cins güvercine gönül verdik. Güzelliğiyle ön plana çıkan bu kuşlar, fiyat olarak pahalı. Herkesin alabileceği kuşlar değil. İyi baktığınızda, bu kuşlar altın değerinde. Ailenize ek gelir sağlarsınız. Paraya sıkıştığınızda kredi çekmek yerine kuşlarınızı satabilirsiniz. Ailemizden, işimizden vakit buldukça güvercinlerimizle ilgileniyoruz, onların bakımını yapıyoruz. Biz bu kuşlara bakarak hem hobimizi gerçekleştiriyoruz hem de evimize ek gelir sağlıyoruz. Evimizde güvercinlerimizle vakit geçirmemiş olsak, ya kahveye ya da başka yere gideceğiz. Oralarda ister istemez cebimizden harcama yapacağız. Bu kuşlar, bir nevi evimizde vakit geçirmemizi sağlıyor.
"Bir güvercinin değerini belirleyen iki husus vardır. Birincisi güvercinin 'görsel güzelliği', diğeri ise 'yeteneği'. Yani arttırma sırasında güvercinin atacağı taklalar, yapacağı şirinlikler. Ereğlide10 yaşından beri tanıdığım güvercinlere meraklı olan arkadaşlarımız var. Çeşitli mesleklerle uğraşan ve güvercin yetiştiriciliği yapan arkadaşlar da var. İşin özü güvercin beslemek ve yetiştirmek bir tutkudur" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 68407

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU YARIŞI YERİNDE İZLEDİ
BAŞKAN OPRUKÇU YARIŞI YERİNDE İZLEDİ
Uzman Çavuş Kemal Hayta Toprağa Verildi
Uzman Çavuş Kemal Hayta Toprağa Verildi