EREĞLİ’DEN HABERLER

EREĞLİ’DEN HABERLER

.

EREĞLİ’DEN HABERLER
2022-10-21 22:49:50

Ereğli Emniyeti her zamanki gibi suçlulara göz açtırmayan amansız çalışmasını sürdürüyor. Bu bağlamda gazetecilere haber üstüne haber çıkaran yetkililer, halka Ereğli Emniyetinin çalışmalarını anında haber kanallarından duyuruyor.

Konya Ereğli Emniyet Müdürlüğünün değişik birimleri tarafından Ereğli genelinde yapılan kapsamlı çalışmalar neticesinde;

İlçemizde aranan şahıslardan ‘Basit Yaralama ve Dolandırıcılık suçlarından 2 adet aranma kaydı ve 8 Ay 22 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan Ş.Y isimli şahıs, ‘Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma suçundan 10 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.B isimli şahıs, ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak suçundan aranması bulunan L.İ isimli şahıs, ‘Tehdit ve Kasten Yaralama suçlarından 2 adet aranma kaydı ve 19 Ay 25 Gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan E.K isimli şahıs, ‘Hırsızlık suçundan aranması bulunan C.B isimli şahıs, ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak ve Hırsızlık suçlarından 2 adet aranma kaydı bulunan S.D isimli şahıs, Güveni Kötüye Kullanma suçundan aranması bulunan Ö.Ç isimli şahıs, ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak ve Hırsızlık suçlarından 2 adet aranma kaydı bulunana H.B.S isimli şahıs, ‘Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak suçundan aranması bulunan E.Y isimli şahıs, farklı suçlardan toplamda 9 aranan şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

11.10.2022 günü ekiplerimizce Cinler Mahallesi 92810.Sokak üzerinde kontrol edilen bir şahısın üzerinden 1 adet ruhsatsız tabanca, 1,69 gram esrar ve 4 adet sentetik ecza hap maddesi ele geçirilmiş, Şahısa gerekli işlemleri yapılmıştır.

İlçemizde farklı zamanlarda ve farklı yerlerde gerçekleşen 2 adet bisiklet ve motosiklet hırsızlığı olaylarının faillerini bulmak için yapılan titiz çalışmalar sonucunda olayı gerçekleştiren 2 şüpheli yakalanmış, gerekli işlemleri yapılmıştır. 1 adet motosiklet ve 1 adet bisiklet sahiplerine teslim edilmiştir.

14.10.2022 günü saat 19:40 sıralarında yapılan kamera incelemeleri sonucunda Otogar yanında drift yaptığı tespit edilen araca ‘Herhangi bir zorunluluk olmaksızın, kara yollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi yasaktır. maddesince 9125 TL para cezası uygulanmış ayrıca ‘Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma suçundan adli işlem yapılmıştır.

16.10.2022 günü saat 02:00 sıralarında ekiplerimizce Cahı Mahallesi Şehit Murat Akutay Caddesi üzerinde durdurulan 3 şahısın üzerinden 2 adet ruhsatsız tabanca, 1,94 gram esrar maddesi, 12,79 gram metamfetamin maddesi ve 5 adet sentetik ecza hap maddesi ele geçirilmiş, 3 şahısa gerekli işlemleri yapılmıştır.

17.10.2022 günü saat 04:00 sıralarında ekiplerimizce kontrol edilen bir şahısın üzerinden 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiş, şahısa gerekli işlemleri yapılmıştır.

17.10.2022 günü ilçemizde gerçekleşen bir olayın şüphelilerini yakalamak amacıyla yapılan çalışmalarda 3 şahıs kovalamaca sonucu yakalanmış, şahıslardan 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiş ve gerekli işlemleri yapılmıştır.

21.10.2022 günü kontrol amaçlı durdurulan bir şahısın üzerinden 2 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiş, şahısa gerekli işlemleri yapılmıştır.

Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğimizin sokak satıcılarına, kullanıcılarına, uyuşturucu nakleden ve ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; 16.10.2022 günü ilçemize şehirlerarası otobüsü kullanarak uyuşturucu madde getiren şahısın otogardan ticari taksiye binip ayrıldığı tespit edilmiş, şahısın araçla birlikte Pirömer Mahallesi Gözneli Caddesi üzerinde durdurulmuş, yapılan kontrollerde A.C isimli şahısın valizinden 6682 adet sentetik ecza hap maddesi ele geçirilmiş, şahısa gerekli işlemleri yapılmıştır.

Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğimizin sokak satıcılarına, kullanıcılarına, uyuşturucu nakleden ve ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; 19.10.2022 günü yakalanan 2 şahısın üzerinden 16,26 gr metamfetamin maddesi, 3,55 gram eroin maddesi, 2 adet sentetik ecza hap maddesi ve 2 adet uyuşturucu madde kullanım aparatı ele geçirilmiş, Ş.G.K ve K.Ö isimli şahıslara gerekli işlemleri yapılmıştır.

Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğimizin sokak satıcılarına, kullanıcılarına, uyuşturucu nakleden ve ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; 18.10.2022 günü durdurulan 1 şahısın üzerinden 0,33 gr metamfetamin maddesi ve 1 adet sentetik ecza hap maddesi ele geçirilmiş şahısa gerekli işlemleri yapılmıştır.

Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğimizin sokak satıcılarına, kullanıcılarına, uyuşturucu nakleden ve ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; 11.10.2022 günü yakalanan bir şahısın üzerinde ve ikamet adresinde yapılan aramada paketlenmiş halde 10 adet 500 grlık kaçak çay, 7 adet kaçak alkol, 16 adet sentetik ecza hap maddesi ve 3,63 gr esrar maddesi ele geçirilmiş, S.A isimli şahısa gerekli işlemleri yapılmıştır.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliğimizin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde; 14.10.2022 günü Şinasi Mahallesinde bulunan bir iş yerinde yapılan aramada ‘1 adet elektronik sigara sarma makinesi, 1 adet kompresör, 28 kg tütün, 10.300 adet doldurulmuş makaron, 14800 adet boş makaron ele geçirilmiş, iş yeri sahibine gerekli işlemleri yapılmıştır.

EREĞLİ’DEN HABERLER
EREĞLİ’DEN HABERLER
EREĞLİ’DEN HABERLER
EREĞLİ’DEN HABERLER
EREĞLİ’DEN HABERLER
EREĞLİ’DEN HABERLER
EREĞLİ’DEN HABERLER
EREĞLİ’DEN HABERLER
EREĞLİ’DEN HABERLER

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 89264

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bilal Yiğit MHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı
Bilal Yiğit MHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı
Yarınların Hafızları Bilgehaneler’den Yetişiyor
Yarınların Hafızları Bilgehaneler’den Yetişiyor