Bilal 1 info

Kapat !
EREĞLİ’DE EKMEK 2.5 LİRA

EREĞLİ’DE EKMEK 2.5 LİRA

EKMEK FİYATLARININ 3.5 TL OLMASI HENÜZ ONAYLANMADI

EREĞLİ’DE EKMEK 2.5 LİRA
2022-06-23 12:10:30

Sosyal medya üzerinden Ereğlide ekmeğin 3.5 lira olduğu yönünde haberler yapılmaktadır. Böyle bir fiyat ayarlaması olsa elbette ki gazatecilik görevimizi yerine getirir vatandaşı bilgilendiririz. Aslı astarı olmayan haberleri yapmak 55 yıllık gazeteciliğimize yakışmaz

DURUM NEDİR?

Fırıncıların içinde bulunduğu durumu gerek gazete olarak gerekse ilgili birimler bilmektedir. Bana göre etmeğin fiyatının 3.5tan da yüksek olması gerekir. Ancak Ereğlideki bu işin fiyatını belirleyen kişiler arasında 3.5 olması kararlaştırılmış, Konyaya fiyat sunulmuştur. Konya fiyatı uygun görmüş 3.5 olmasına karar vermiştir.

KONYA İLE İŞ BİTMİYOR

Konya tarafından onaylanan bu karar, Ankaraya gidecek orada da uygun görüldüğü takdirde Konya valiliğine bildirilecek, valilikte Ereğli Kaymakamlığı aracılığı ile fırıncılara bildirecek ve Ereğlililer ekmeği 3.5 liradan alacaktır.

KARAR ANKARA TARAFINDAN ONAYLANMADAN OLMAZ

Ankaranın henüz onaylamadığı bir kararı onaylamış gibi yapıp ekmeği 3.5tan satmak riski göze almaktır. Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda yetkililer yüksek fiyattan satış yapan yerleri tesbit edip tutanak tutacak, Konya İl Ticaret Müdürlüğüne bildirecek ve cezai işlem uygulanacaktır.

NE ZAMAN 3.5 TL OLACAK?

İsminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, "Ankaradan onaylanıp gelmesi 8-10 günü bulur. Biz de farkındayız. Fırıncının içinde bulunduğu durumu biliyoruz. Ancak şu an onaylanmadan ekmeği yüksek fiyattan satmak devlete karşı gelmektir. Fırıncı esnafımız sabretmeli. Fırınlar arasında fiyat farkı olmamalı. Herhangi bir vatandaşın durumu tesbit edip CİMER'e şikayet etmesi halinde, yüksek fiyata ekmek satan fırın ve bakkalın yiyeceği ceza yüksek olur" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 11074

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Kadınlar kısır kalabilir
Kadınlar kısır kalabilir
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı
Hatay’da 152 Dükkandan Oluşan Konya Bedesteninin Temeli Atıldı