EREĞLİ’DE DESTEK ALAMAYAN ESNAFIN SESİ YÜKSELDİ

EREĞLİ'DE DESTEK ALAMAYAN ESNAFIN SESİ YÜKSELDİ

.

EREĞLİ’DE DESTEK ALAMAYAN ESNAFIN SESİ YÜKSELDİ
2020-06-24 20:18:45

Esnaf biz vatan haini değiliz, çalışıp alınterimizin karşılığını almak, devletimize vergimizi vermek istiyoruz dedi
Pandomi sürecinde kapatılan işyerleri arasında en çok etkilenen meslek guruplarından olan Kahveciler, bitme noktasına geldi.
Bazıları işyerini kapatmak zorunda kalırken, çaresiz olarak bu işi yapmak zorunda olanlar ise acaba mı diyerek son ana kadar işyerinin kapısına kilit vurmadı.
Uzun bir bekleyişten sonra son alınan kararlar ile kontrollü bir şekilde çalışmalarına izin verilen esnaflar işyerlerini açtı.
Her ne kadar da müşteriden umdukları parayı kazanamasalar da vergi, kira gibi giderleri ödemek zorunda kaldıklarını söyleyen esnaflar, devlete vergi verebilmek, kirayı ödeyebilmek, personel giderini karşılayabilmek için yetkililerin zorluk çıkarmamasını istedi.
Üzerlerinde aşırı baskı olduğunu iddia eden esnaflar, Kahveciler ne yapsın, ölsün mü? 3 ayı geçti ne bir destek var ne bir yardım. Bıraksınlar da işimize bakalım. Lafa geldi mi üfürüyorlar. Halkımıza şöyle destek yaptık, böyle destek yaptık, halkımızın yanındayız diye. Hikaye hepsi dediler.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 77784

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Ekmeğe Zam Geldi
Ekmeğe Zam Geldi
Serinlemek çin göle giren genç hayatını kaybetti
Serinlemek çin göle giren genç hayatını kaybetti