EREĞLİ’DE DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR

EREĞLİ’DE DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Oprukçu: Biz ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ diyen bir peygamberin ümmetiyiz dedi

EREĞLİ’DE DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR
2020-06-18 18:15:52
İzlenme : 1874

Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmelere denetimlerini sürdürüyor. Bunun yanı sıra vatandaşların iyi niyetlerini suistimal eden dilencilere de göz açtırmıyorlar

KURALLARA UYMAYANLARA CEZA-İ MÜEYYİDELER UYGULANIYOR

Korona virüs(COVİD-19) salgını tedbirleri kapsamında uzmanlar tarafından belirlenen kurallara uyulması yönünde denetimlerine devam eden ekipler, özellikle maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına uyulması noktasında uyarılarda bulunuyor. Buna rağmen kurallara uymayan işletmelere ceza-i müeyyideler uygulanıyor. Ayrıca vatandaşların iyi niyetini suistimal eden dilencilere göz açtırmayarak vatandaşları rahatsız etmelerine de izin vermiyorlar. Özellikle hemşerilerinin iyi niyetlerinin suistimal edilmesinde tavrı net olan ve denetimleri yakından takip eden Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, taviz verilmemesi noktasında talimatlarını veriyor.

HEMŞERİLERİMİZİN İYİ NİYETLERİNİN SUİSTİMAL EDİLMESİNE İZİN VERMEYİZ

Vicdanlı olmak insana en çok yakışan davranış biçimidir diyen Oprukçu: Biz vicdani ve ahlaki değerleri yüksek olan bir milletiz. Nerede bir aç, açık görsek tüm imkanlarımızı seferber ederiz. Biz ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir diyen bir peygamberin ümmetiyiz. O yüzdendir ki açta açıkta kimseyi bırakmamaya gayret gösteririz. Ancak bu vicdani ve ahlaki değerlerimizi suistimal edenlere karşı da tahammülümüz yoktur. Hiçbir hemşehrimizin iyi niyetlerinin suistimal edilmesine izin vermeyiz. Bu kapsamda Belediyemizin Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yürüttüğümüz çalışmalarda böyle insanları tespit ediyor ve gereken yaptırımları uyguluyoruz. Bunun yanında salgın kapsamında belirlenen tedbir kurallarına işletmecilerimizin uymasını rica ediyoruz. Aksi takdirde ceza-i müeyyideleri uygulamak zorunda kalıyoruz, hemşerilerimizin sağlığını tehdit eden hususlarda müsamaha göstermeyiz. Lütfen kurallara uymaya özen gösterelim, işletmecilerimizden ve hemşerilerimizden tek ricam; maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edelim. Birlik ve beraberlik içerisinde salgınla mücadeleyi Allahın izniyle kazanacağız dedi.

EREĞLİ’DE DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR
EREĞLİ’DE DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR
EREĞLİ’DE DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 18562

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Tamer Gümüş ‘O anı’ görüntüledi
Tamer Gümüş ‘O anı’ görüntüledi
Ordu’da Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi yarışması
Ordu’da Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi yarışması